אינטליגנציה רגשית

סיכום שיעור 2

shiragy

shiragy

פרטי הסיכום

קורס: אינטליגנציה רגשית

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

קוגיניציה, תפיסת המציאות מבחינת  הרגש. למידה באמצעות סימולציות. לכל תחום יש היום סימולציה. “מציאות רבודה”, ותחתיה “מציאות מדומה”.

דניאל ג. חולל מהפיכה בתחום , בנושא מיומנויות למידה, ניתן ללמוד באמצעות שמיעה. היכולת והמיומנות לפתח מערך רגשי שבאמצעותו נראה איך בן אדם מרגיש וחושב.

אינטלגנציה רגשית -מונח חשוב בתחום האימון האישי, פיתוח מנהיגות ושיפור עצמי בשנים האחרונות. את הפריצה למושג זה מייחסים לפסיכולוג דניאל גולמן.

התחום נשען על מדע נוירולוגי, פסיכולוגי ועוד.

הגדרת המונח היא היכולת להעריך, לזהות ולשלוט ברגשות העצמיים וברגשות של הזולת. יש שיגדירו זאת כמכלול הדברים שיוצרים את אופיו של האדם. העקרונות המנחים את האינטלגנציה הרגשית שונים מאלו של האינטלגנציה השיכלית, כאשר ההתבססות היא על 5 עקרונות מרכזיים :ניהול רגשות, מודעות עצמית, אמפתיה לזולת,מוטיבציה פנימית חזקה,יכולות התמודדות בתוך מערכות יחסים. ניתן לשפר מערכת מיומנויות אלו בתהליך  אימון. האינטלגנציה הרגשית מסייעת לאנשים בהתנהלות שוטפת יעילה ואופטימאלית. בניהול מערכות יחסים מכל סוג, בפיתוח מנהיגות, מכירות , הצלחה עסקית ואישית , ולמעשה בכל תחום בחיים.

אינטלגנציה רגשית באה לידי ביטוי בדפוסי התנהגות, שפת גוף, טון דיבור, אסרטיביות, דחיית סיפוקים.   תורמת להשפעה חיובית על חיינו, למוטיבציה גבוהה להשגת מטרותינו ואנרגיות פנימיות חזקות. הבנת החשיבות שיש לזמניה הנאה ובילוי אישי, כלים להתמודדות יעילה עם עימותים ומחלוקות. שיפור המחויבות האישית כלפי מטרותינו והנושאים החשובים לנו. כלים המאפשרים לנו לבחור בדרכי הפעולה הנכונות בהתאם לזמן ולמצב הנתון. יכולת להכיל , לקבל ולהתעצם מסירובים של אחרים כלפינו, ממאורעות שליליים בחיים ובעבודה. זה אינו מונח מרוחק אלא מונח המתאר יכולות יומיומיות ומשמעותיות שכל אדם צריך לשפר על מנת להצליח. הגישה מסתמכת על מחקרים לגבי המוח האנושי. כדי לשפר את האינטלגנציה הרגשית יש לבצע תהליך מחשבתי עמוק, ונלמדים כלים מעשיים ליישום ועבודה מודרכת וממוקדת לשינוי מהותי בחיי האדם.

אריסטו – גם הסגולה הטובה מתחלקת לשתיים, סגולת השכל וסגולות האופי, וקוראים לחוכמה לדעת ולתבונה סגולות שכליות, ולנדיבות וליישוב הדעת  סגולות של אופי. שבדברנו על אופיו של אדם אין אנו אומרים שהוא חכם או מבין, אלא שהוא מתון ומיושב, אך את החכם מאידך גיסא הננו משבחים גם מבחינת תוכנת נפשו, ולמשובחות של תכונות אלו קוראים אנחנו ” סגולות טובות ” .

הוגש באיחור הבוקר במקום אתמול בלילה , עקב תקלה באינטרנט.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X