ביוטכנולוגיה

סיכום שיעור 14

Shahar Sher

Shahar Sher

פרטי הסיכום

קורס: ביוטכנולוגיה

מספר השיעור: 14

סיכום השיעור

ביוטכנולוגיה – סיכום שיעור מס’ 14

חיטה –  היא עיקר החקלאות העולמית וחמישית מצריכת הקלוריות העולמית ולכן עלינו להכין את עצמנו למצב קיצון של משבר אקלים עולמי, אנו מבצעים עיור של השטחים החקלאיים וחסרים שטיחי חקלאות, המחקר במאמר מראה שבאמצעות חקלאות ביוטכנולוגיה ומיקרוסקופיה הצליחו להעמיד מחקר לשיפור מעבר המים במערכת השורשים של החיטה.

שיטות לאנליזת דנא ורנא-

PCR הינה השיטה המהירה והפשוטה ביותר, צריך לדעת את המקטע שעובדים עליו. ג’לים זה באלקטרופורזה נקבל תמונה של של הרצת המקטע המפולמר על גבי הג’ל.

RT יש לנו מקור אור לד עדשה ופילטר. לכן אנו מוגבלים בכמות האור שאנחנו קולטים, מקבלים את הכמות היחסית לביקורת בדוגמא בגרף לוגריתמי .

טאקמן נקשר לאזור מאוד מסוים והזהירה מתקבלת בזמן הPCR .

כשחולה קורנה הולך לבדיקת PCR אז המכשיר מזהה את כמות ההכפלות , זה הסייקלים שכאשר כמות הסייקילם נמוכה אזי יש יותר וירוס , וכשהיא עולה אז יש פחות כמות של הכפלות של רנא של הוירוס.

טכנולוגיית הננופור – עובדת על הולכה חשמלית בתוך פורות, הנוקלואיטיד ניתפס על פור ואז בערעור חשמלי ניתן לזהות אותו ולקבל תמונה מרשימה של אנליזת דנא.

ננו סטרינג- יש לנו חתיכה של CDNA ויוצרים פרוב עם חתיכות של 5-6 חומרים פלורוסנטים בצבעים שונים . ולכל אחד יש את הברקוד ריצוף לצבעים פלורוסנטי.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X