וירולוגיה קלינית 130294

סיכום שיעור 10

Polina

Polina

פרטי הסיכום

קורס: וירולוגיה קלינית 130294

מספר השיעור: 10

סיכום השיעור

השווה בין החיסונים השונים לקורונה

 חיסון של חברת פייזר – חיסון על בסיס טכנולוגיית mRNA. החיסון ניתן בשתי מנות, במרווח של שלושה שבועות וצפי ההגנה בעקבות החיסון עומד על 95%. תופעות הלוואי האפשריות כוללות עייפות, כאבי ראש, צמרמורות וכאבי שרירים, בעיקר לאחר המנה השניה. תופעות לוואי חמורות עליהן דווח כוללות 50 מקרים של אנאפילקסיס וארבעה מקרים של שיתוק על-שם בל. החיסון מומלץ מגיל 16 שנים ומעלה.

חיסון של חברת מודרנה – חיסון על בסיס טכנולוגיית mRNA. החיסון ניתן בשתי מנות, במרווח של ארבעה שבועות וצפי ההגנה בעקבות החיסון עומד על 94.1%. תופעות הלוואי האפשריות כוללות חום, כאבי שרירים וכאבי ראש הנמשכים מספר ימים. ההשפעות חמורות יותר לאחר המנה השניה. תופעות לוואי חמורות עליהן דווח כוללות 21 מקרים של אנאפילקסיס וארבעה מקרים של שיתוק על-שם בל. החיסון מומלץ מגיל 18 שנים ומעלה, יש נתונים מוגבלים אודות השימוש בחיסון לנשים הרות או מניקות. מחקרים בחולדות שחוסנו לפני ובמהלך ההיריון לא הדגימו סוגיות בטיחות.

חיסון של חברת אסטרה-זנקה –חיסון מסוג וקטור ויראלי. החיסון טרם אושר לשימוש, החיסון ניתן בשתי מנות במרווח של חודש וצפי ההגנה בעקבות החיסון עומד על 70%. תופעות הלוואי האפשריות כוללות כאב באתר זריקה, חום, כאבי שרירים וכאבי ראש.

חיסון של חברת ג’ונסון וג’ונסון – נעשה שימוש בDNA של הוירוס החיסון הוגש לאישור לשימוש דחוף ב-5 בפברואר. החיסון ניתן במנה אחת ויעילותו עומדת על 66%. פרט לאדם אחד שפנה לבית חולים בשל חום על-רקע החיסון, תועדו ארבעה מקרים חמורים אחרים שלא נקשרו עם החיסון ואין עדיין נתונים אודות תופעות לוואי של החיסון.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X