חוזים מכרזים והתקשרויות

סיכום שיעור 12

liat cohen

liat cohen

פרטי הסיכום

קורס: חוזים מכרזים והתקשרויות

מספר השיעור: 12

סיכום השיעור

תקשורת בין אישית

ממה מושפעת התקשורת שלנו?

מידת הביטחון והערכה העצמית (איך שאנחנו מרגישים עם עצמנו כשהכל מתמוטט. יכולת לקרוא בשם לרגשות אותם אנחנו מרגישים)

המצב הרגשי שאנו מצויים בו – באותו זמן.

השפה שלנו – אוצר המילים הזמינות ובחירת המילים, יכולת ההתנסחות, תיקון הניסוח.

מידת האינטליגנציה הרגשית החברתית

הדיבור – מהיר או איטי, בולע מילים.

עוצמת הקול – חזק או חלש

גמישות חשיבתית

אם אתם רואים את האישה מסתובבת בכיוון השעון – אתם משתמשים במוח ימין אם אתם רואים אותה מסתובבת לכיוון השני אתם משתמשים במוח שמאל. רוב האנשים רואים רק כיוון אחד. האם אתם יכולים לראות אותה מסתובבת בשני הכיוונים?אם כן, נסו לסובב אותה פעם ימינה ופעם שמאלה. אם אתם מצליחים, את שייכים ל14%הגאונים מהאוכלוסיה

9 המילים באוצר המילים הנשי

בסדר : זו המלה המשמשת נשים לסיים וויכוח בו הן צודקות. אתה פשוט צריך לשתוק. דקות: אם היא מתלבשת משמעו חצי שעה. אבל אם אתה רואה כדורגל בטלוויזיה אז יש לך בדיוק 5 דקות כדי להוציא את האשפה מהבית.שום דבר: זהו השקט לפני הסערה. משמעו שאתה צריך ללכת על קצות האצבעות. וויכוחים שמתחילים ב”שום דבר” בדרך כלל מסתיימים ב”זה בסדר” תעשה מה שאתה רוצה: זו אזהרה ולא הרשאה. שלא תעיז! אנחה קולנית : זו בעצם מילה שאינה מובנת ע”י גברים. אנחה קולנית משמעה שהיא חושבת שאתה אידיוט ומתפלאה למה היא מבזבזת זמן ומתווכחת איתך על “שום דבר” זה בסדר: זו אחת ההצהרות הכי מסוכנות שנשים משתמשות כלפי גברים. “זה בסדר” משמעו שהיא רוצה להרוויח זמן ולחשוב לפני שהיא מחליטה איך ומתי תשלם עבור הטעות שעשית. . תודה: כאשר אישה מודה לך, אל תתעלף או תתבלבל. פשוט תענה “בבקשה”, למעט אם היא אומרת “תודה רבה” שמשמעו אמירה סרקסטית. במצב זה אסור לך לומר “בבקשה” כי אז צפה לתשובה “שיהיה”שיהיה: משמעו שהיא אומרת “אתה כבר תראה” אל תדאג אני אסתדר: זו הצהרה מסוכנת שמשמעה, התבקשת לעשות משהו כבר כמה פעמים ועכשיו היא נאלצת לעשות זאת בעצמה. אם אחר כך אם תשאל מה קרה סביר שתענה ב”שום דבר”

אני  –  אתה   עניין של גישה

אני בסדר – אתה בסדר  = אני מקבל את השונות בינינו, אני מכבד אותך כפי שהנך. אני מבין שאנחנו חושבים ופועלים בצורה שונה ולכן יש לנו אחריות להבין אחד את השני. אני בסדר – אתה לא בסדר = אני צודק ואתה טועה, אני מתאמץ ואתה עצלן. אני עושה מה שצריך ובגללך כל הצרות שנפלו עלינו. אתה אשם. אני לא בסדר – אתה בסדר = הלוואי והייתי כמוך. תמיד אני נכשל – אתה מוצלח. מה אני אעשה אני דפוק. אני לא בסדר – אתה לא בסדר  = תמיד דופקים אותי. שונאים את ה.. (ספרדים, רוסים, אתיופים).

שבעה שלבים של הקשבה

  • מקבלים החלטה שאנחנו רוצים להקשיב – נותנים הוראה למוח להקשיב.
  • “מנקים את המוח” מהצורך להגיב. מפנים מקום…
  • שומעים את הדברים …
  • מה שלא ברור לנו שואלים “למה את/ה מתכוון/נת?” או “תן/תני לי דוגמא…”
  • כדאי להבין את מכלול המסרים וגם את פרטיהם.
  • חוזרים על הדברים בניסוח חדש: “מה שאני מבין שאת/ה אומר/ת הוא …
  • מחכים לתגובה !

 

אמפתיה – היא היכולת לחוש את רגשותיו ומצבו של האחר, לוותר על כל שיפוט או ביקורת, ולהביא לידי ביטוי מילולי את ההזדהות שלנו עם רגשותיו או מצבו. אמפתיה היא איננה סיפור שאנו נזכרים בו כפועל יוצא ממה שהאחר סיפר לנו… ומספרים לו אותו…”אני מרגיש את הכעס והתסכול שלך כשאתה מספר על המנהל שסרב לך … גם אני הייתי מרגיש ככה לו היו אומרים לי כך”

שיקופים – שיקוף מעשים – מה שאתה אומר שעשית הוא ..שיקוף תוכן – מה שאת אומרת הוא… שיקוף רגשות – מה שאני חשה הוא שאת מרוגזת שיקוף משמעות – מה שאתה אומר בעצם זה שלא לא נוכל להתחיל לפני החגים…

 

 

 

 

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X