טיפול בפניות הציבור

סיכום שיעור 2

Sapir asulin

Sapir asulin

פרטי הסיכום

קורס: טיפול בפניות הציבור

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

מאפיינים ודרישות ממטפל בפניות הציבור – שיעור שני

האינטראקציה בין מקבל הקהל לקהל מצריכה ממקבל הקהל מודעות עצמית הכוונה מודעות לרגשות, להתנהגות ולאופן בו אנו משתקפים בעיני האחרים.

מודעות עשויה להשפיע על פעולותינו באופן שמועיל לנו. זאת ועוד, המודעות משפיעה על השירות אותו אנו נותנים וגם ביחס לעצמנו הרגשות שלנו החושים ההערכות שלנו האופן בו אנחנו פועלים והכוונות המנתבות אותנו חלק ממכלול המודעות העצמית שלנו.

מודעות עצמית היא הבנה כיצד ואיך אנו מגיבים, מתנהגים, מתקשרים, ופועלים במצבים שונים. העיבוד של מידע זה הוא משמעות המונח מודעות עצמית.

מודעות עצמית = אבן בניה בסיסית של אינטליגנציה רגשית.

מהי אינטלגנציה רגשית וכיצד ניתן להשיגה? באמצעות למידה נדע כיצד לשלוט ברגשות ולהניע את עצמנו. כמו כן ניתן לשפר את יעילותה של האינטלגנציה הרגשית באמצעות פיתוח כישורי תקשורת טובים מומחיות בין אישית ויכולת הדרכה רגשית. מודעות עצמית היא מהותם של כל הכישורים הללו. אינטלגנציה רגשית יכולה להתחיל רק כאשר מידע רגשי נכנס למערכת התפיסה האישית שלנו. לדוגמא: היכולת של כאדם לשלוט בכעס דורשת ממני מודעות לגורמים שעוררו בי את הכעס ולאופן בו כובש אותנו רגש זה מתחילה. היכולת שלנו כבני אדם לשלוט בעצמנו ברגע כעס מסייעת לנו ללמוד ולצמצם את עוצמת הכעס ולהשתמש בו באופן הולם.

מודעות עצמית גבוהה מאפשרת לנו לא רק לפקח על עצמנו והתנהגותנו אלא היא מאפשרת ליצור איזולציה (בידוד) של הרגש אותו אני נושא מסיטואציה אחרת אל מול המצב בו אני מצוי ברגע זה.

עלינו לבחון תחילה מה גורם לנו לנהוג כפי שאנו נוהגים זאת לפני שנוכל להתחיל לשנות את פעולותינו כדי להשיג תוצאות טובות יותר. עלינו להבין מה חשוב לנו כיצד אנו חווים את הסיטואציה בה אנו מצויים מה אני מצפה מעצמי, כיצד אני מרגיש וכיצד האחר מתרשם ממנני. המודעות העצמית מנווטת אותנו בעולם העבודה וגם מחוצה לו, היא מנווטת אותנו בהתנהלות היומיומית, באינטראקציה בנינו לבין האחר וזה יכול להיות חבר בעל אישה ילדים. היא מסייעת לנו להישאר ממוקדים ובעיקר היא מתריעה מיד כאשר אנו סוטים מהמסלול.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X