טיפול בפניות הציבור

סיכום שיעור 2

perach1962

perach1962

פרטי הסיכום

קורס: טיפול בפניות הציבור

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

קורס טיפול בפניות הציבור 123934 מכללת ליאן .

מנחה אפי שני

 

שם מגישה: פרח סעיד

ת.ז 050840035

 

נושא: תכונות מאפיינות של מקבל הקהל.

האינטראקציה בין מקבל הקהל  אל הקהל מצריכה מודעות עצמית.

הכוונה במודעות עצמית היא: מודעות לרגשות, להתנהגות, לאופן בו אנו משתקפים בעני אחרים.

מודעות עשויה להשפיע על הפעולות שלנו באופן שזה יפעל לטובתנו. המודעות גם משפיעה על השירות אותו אנו נותנים גם ביחס לעצמינו , לרגשות , לחושים, להערכות , לאופן בו אנו פועלים והכוונות המנתבות אותנו.

מודעות עצמית היא הבנה , לאופן שאנו מגיבים, מתנהגים, מתקשרים ופועלים במצבים שונים.

העיבוד של מידע זה היא משמעות המונח מודעות עצמית.

מודעות עצמית= אבן בניה בסיסית של אינטליגנציה ריגשית.

נשאלת השאלה מהי אינטליגנציה ריגשית וכיצד ניתן להשיגה?

באמצעות למידה נדע כיצד לשלוט ברגשות ולהניע את עצמינו(מוטיבציה) , כמו כן ניתן לשפר את יעילות האינטליגנציה הרגשית באמצעות פיתוח כישורי תקשורת טובים, מומחיות בינאישית ויכולת הדרכה אישית, כל הכישורים הללו הן מהותן של האינטליגנציה הרגשית.

אינטליגנציה רגשית יכולה להתחיל רק כאשר מידע רגשי נכנס למערכת התפיסה אישית שלנו.

לדוגמה: היכולת שלי כבן אדם לשלוט בכעס שלי , דורשת ממני מודעות לגורמים שעוררו בי את הכעס , ולאופן שרגש זה נכנס אלינו מלכתחילה. היכולת שלנו לשלוט בעצמינו ברגעי כעס מסייעת לנו לצמצם את עוצמת הכעס ולהשתמש בו תחת שליטה.

מודעות עצמית גבוהה מאפשרת לנו, לא רק לפקח על עצמינו בהתנהגותנו, אלה מאפשרת לנו לבצע בידוד(איזולציה) של הרגש בו אני מצוי כרגע מסיטואציות אחרות אותם אני נושא איתי.

עלינו לבחון תחילה מה גורם לנו לנהוג כפי שאנו נוהגים, זאת לפני שאנו מנסים לשנות את תכונותינו על מנת להשיג תוצאות טובות יותר.

עלינו להבין מה חשוב לנו באמת, כיצד אנו חיים את הסיטואציה בה אנו מצויים בה באותה נקודת זמן, מה אני מצפה מעצמי, איך אני מרגיש, כיצד האחר מתרשם ממני.

המודעות העצמית מנווטת אותנו בעולם העבודה, הבית , בהתנהגות היומיומית באינטראקציה בינינו לבין מי שעומד מולנו, בעל, אשה, הורים, מכר, ילדים, נסיעה בכביש ועוד…

המודעות העצמית מסייעת לנו להישאר ממוקדים , ובעיקר היא מתריעה מיד כאשר אנו סוטים מהמסלול.

השאלות שנשאלות האם אני באמת מכיר את עצמי, האם אני באמת מעריך את עצמי. עד כמה אני בטוח בעצמי, האם אני יכול לומר לעצמי יש לך את היכולת , אל תחשוש, אתה מסוגל להיות וורבאלי, דידקטי ולהצליח.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X