יישומי מחשב

סיכום שיעור 17

shmuel9883

shmuel9883

פרטי הסיכום

קורס: יישומי מחשב

מספר השיעור: 17

סיכום השיעור

חזרה למבחן וסיכום הקורס

איחוד מספר קבצי word למסמך אחד – פותחים word חדשהץ לשונית הוספה—אובייקט—טקסט מתוך קובץ. פותח חלון ובו ניתן לגשת לתיקיה הרצויה. מסמנים את כל הקבצים שרוצים ליצור למסמך אחד ולוחצים למטה הוסף.
כדי לסדר את המסמך משנים כל כותרת של מסמך לסגנון כותרת 1. בלחיצה על קליק ימני יש אפשרות לעשות הרחב/כווץ. בלחיצה על כווץ אני מקבל הצגה של המסמכים לפי הכותרות שלהם. כרגע ניתן לסדר את התוכן במסמך לפי הסדר ע”י גזירה של הכותרות והדבקתם במקום המתאים.
ניתן ליצור תוכן עניינים בהפניות—תוכן עניינים. וגם מעבר עמוד ע”י CTRL +  ENTER.
GOOGLE FORMS

יצירת טופס באמצעות גוגל טפסים – בענן של גוגל יש מספר כלים שימושיים – יש מייל, תמונות, DRIVE וכו’. אחד מהכלים העיקריים זה GOOGLE FORMS.
כדי להשתמש בו נכנסים לגוגל דרייב.
יוצרים תיקיה חדשה ונותנים לה שם. נכנסים לתיקייה וכרגע היא ריקה. בלחיצה על חדש מקבלים רשימה של פריטים, אחד מהם הוא GOOGLE FORMS – מקבלים סביבת עבודה כשהמטרה היא לייצר טופס. הפלט של כל הטפסים המלאים נשלחים ומייצרים קובץ אקסל.
ראשית, נותנים שם לטופס. ואז נותנים הגדרות לשאלה הראשונה.
יש כמה אפשרויות תשובה(פקד) – בחירה מרשימה, תשובה קצרה, סימון ב-V וכו’. כמובן שהבחירה תלויה באופי השאלה. לאחר שבוחרים תשובה, גם את התשובה ניתן לערוך ולקבע אותה כך שהעונה יבחר מתוך רשימה נפתחת.
בסוף, ניתן להגדיר האם השאלה היא חובה או לא.
בכל פעם לוחצים על לחצן ה-+ כדי להוסיף שאלה.
מומלץ מדי פעם בזמן העריכה לבדוק שהוא עובד טוב. למעלה יש סימן של עין, זה לחצן של תצוגה מקדימה, זה פותח טופס שנותן לי להכניס נתונים פיקטיבים ולענות על התשובות. בסוף הבדיקה אני לוחץ על שליחה ובודק האם הוא נשלח כיאות.
למעלה יש גם לחצן של פלטת צבעים שם ניתן לעצב את הטופס, ניתן להוסיף צבעים או תמונות רקע.
הפצת הטופס – למעלה יש לחצן שליחה. הוא מציג חלון בעזרתו אני בוחר את שיטת ההפצה- דואר אלקטרוני או דרך נוספת היא יצירת קישור לטופס – אותו ניתן להפיץ בוואטסאפ או בפייסבוק.
כל התשובות בקובץ מרוכזות לקובץ אקסל של גוגל. בראש הטופס יש כפתור תגובות -שם ניתן לראות את התשובות של כל מי שענה.
בתוך התגובות יש לחצן של אקסל, אני יכול לתת לו שם וללחוץ יצירה., זה פותח לי את קובץ האקסל בצורת טבלה. אותו ניתן להוריד למחשב ולעבוד עליו, לסנן למיין וכו’.
בסופו של דבר בתיקייה ב-DRIVE אני מקבל תיקיה עם השם שנתתי לה. כשאני פותח אותה אני מקבל 2 טפסים – גם את הטופס שבניתי וגם את האקסל עם התשובות.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X