לחץ ושחיקה

סיכום שיעור 7

liam

liam

פרטי הסיכום

קורס: לחץ ושחיקה

מספר השיעור: 7

סיכום השיעור

לחץ בעבודה מדוע ואיך הוא נוצר?

לחץ בעבודה נוצר ממספר סיבות: עומס רב ופחות כוח אדם שיכול לטפל ולתת מענה. חוסר ארגון של הזמן, התנהלות לא נכונה, ריבוי משימות, סדרי עדיפויות,    חוסר שיתוף פעולה בין מחלקות השונות, חוסר שקיפות, אי וודאות.

דרכים להתמודדות עם הלחץ?

לדבר על הדברים גם כאשר אני יודע שאין תשובה לדילמה\קונפליקט.                       ההבעה של הגורם המפריע נותן לנו המון פעמים השראה\תובנה מה עלינו לעשות.   אדם לא משתחרר מהלחץ כי גרמו לו לאכזבה או לחוסר סיכוי ואז זה יוצר חוסר מוטיבציה ודכדוך. אנו בעצמנו אוהבים להיות סוג של קורבנות בתפיסת עולם בלי להיות מודעים לכך. כאשר אדם מקצין את הסיפור השלילי ולא נוקט עמדה הוא גורם לעצמו את השלילי.

איך אני יוצר מצב של התנהלות תקינה ויעילה מול גורמים בעבודה? 

כאשר יש לי דילמה האם לפנות כלפי גורם מסוים עלי לכתוב מה עובר לי בראש מבחינת המענה שאקבל.                                                                                 מענה שלילי: מה יגרום לי לקבל מענה חיובי. כיצד עליי לפנות לאותו גורם?              אפשרות של הצגת תכנית עם פתרונות ויתרונות וישנה גם אפשרות לפנות לגורם\מנהל אחר אם מנהל מסוים אינו קשוב.

מהיכן אני יכול להשיג את מקור הכוח והיכולת לעמוד על הזכויות שלי?

לבדוק אם ההנהלה מחוברת לשטח ואם לא מה רמת הניתוק,  איפה ומתי זה מתרחש ולעבד בצורה ממוקדת בלי הכללות וניפוחים של דברים וזה גם יגרום להורדת מתח נפשי.  יש להתמקד: מקור הדילמה? ואיך ניתן להתמודד אתה?          חשוב להבין שלא תמיד יש פתרונות שדברים יקרו וכאן אני צריך לחשוב מה אני יכול לעשות בכדי לגרום לעצמי להרגיש טוב יותר ולהציב מטרה שתגרום לי להרגיש אדם משמעותי. מה שיכול לעזור לנו לפתור היא כתיבת שאלה על התמודדות עם המצב ומתח שנוצר מסיטואציה שמתרחשת לאורך זמן ואיך אני יוצאת ממנה ומגיעה למצב יותר רגוע ויעיל. כתיבת שאלה וכתיבת 20 תשובות לפתרון.

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X