מבוא להתנהגות ארגונית

סיכום שיעור 2

Lizasam

Lizasam

פרטי הסיכום

קורס: מבוא להתנהגות ארגונית

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

מבוא להתנהגות ארגונית – סיכום שיעור שני

28.4.21

ליזה סמנדוייב, ת.ז. 317944395

תאוריה של כץ ורוברט 1978, שני חוקרים ידועים, שטענו שבסביבה קפיטליסטית יש יחסי גומלין עם הסביבה ומצאו שיש 6 מאפיינים שנחוצים לקיומו של הארגון.

  1. לכל ארגון יש גבולות ברורים – כל ארגון הוא בעצם מתעסק באיזשהו דבר ויש לזה גבולות. לדוגמה משרד העבודה והרווחה הוא מתעסק במוגבלים והנכים, אך הוא לא מתעסק בענייני משפט או כספים, כלומר הגבולות שלו ברורים. וגבולות אלו צריכים להיות ברורים לא רק לחברי הארגון אלא גם לאנשים מחוץ לארגון.
  2. היררכיה ארגונית – לא יכול שום ארגון להתקיים אם אין בו היררכיה, הגדרה של העובדים. כלומר מי אחראי על מה ומי באיזה תפקיד. אתה יכול להיות עובד מן המניין, מנהל צוות, מנהל אגף וכו’.
  3. בכל ארגון חייב להיות סדר – בלי סדר הארגון פשוט יתרסק. צריכים להיות כללים ונורמות. יש דברים שידועים וכתובים, יש דברים שנפתחים עם הזמן. צריכה להיות רחוויות, כסף, חומר.
  4. בכל ארגון חייבים שיהיה מנגנון שימור והסתגלות – לדעת לשמר דברים טובים. וגם לדעת להסתגל לדברים חדשים. לשמר כוח האדם שיש שאנשים לא יברחו מהארגון, אחרת נצטרך לגייס אנשים חדשים ללא ניסיון. שני מאפיינים אלו אמורים לעזור לארגון לשרוד בתקופות קשות.
  5. התמחות וחלוקת עבודה בתוך הארגון – על מנת שהארגון יהיה רווחי, יתקדם וישמור על עצמו, הוא חייב שעובדים יהיו טובים, חלקם מומחים. איך עושים את זה? שולחים עובדים לסדנאות והכשרות שירכשו ידע חדש. כל אחד חייב לדעת את התפקיד שלו בוך הארגון ואיך החלוקה מתבצעת, על מנת שהדברים לא יפלו בין הכיסאות.
  6. מנגנון ודרכים לפתרון בעיות וקונפליקטים בתוך בארגון – בכל ארגון, בכל מקום איפה שיש בני אדם יש קונפליקטים, ויכוחים, אי הסכמות. כל ארגון חייב פתרונות מגירה למקרים אלו.
  7. מנגנוני חיזוק חוזר.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X