מבוא לקרימינולוגיה

סיכום שיעור 1

רוני אברהם

רוני אברהם

פרטי הסיכום

קורס: מבוא לקרימינולוגיה

מספר השיעור: 1

סיכום השיעור

מבוא לקרימינולוגיה – שיעור 1

שיקום עבריינים – קיימות כיום שתי קהילות המאפשרות שיקומם של עבריינים. הקהילה הראשונה היא הקיבוצים והקהילה השנייה היא ישיבות לחוזרים בתשובה. מסגרות אלו קולטות מרצונם אסירים משוחררים לתכניות שיקום שונות מתוך תפיסה אדיאולגית כי כל אדם הינו בר שיקום. לשתי הקהילות מטרות אמצעים ותוכן המאפשרות להן לשלב את המשתקמים בצורה ראויה כבני אדם המעוניינים לחזור ולהשתלב בחברה כאנשים נורמטיביים. בנוסף, למשתלבים בתכנית קרי העבריינים לשעבר מוצעת התכנית המתאימה לכל אחד באופן אישי על מנת להקנות לו את דרך החיים הנכונה.

הצגת פרק 1 מסדרת זמן אמת על מסע בארץ השחיתות

עלינו לבנות תכנית המתאימה לבעיה הספציפית של אותו משתקם. חשוב לזכור שהתאמת הגישה בתכנית שנבנתה מהותית מאוד ועלינו להתאים לו את המטפלים המתאימים על מנת שיהיה חיבור ושיתאים לאותו משתקם. חשוב שנזכור שעלינו לדאוג שלא ייחזור על הטעות שנמצאה. למשל, אדם המכור להימורים – נרחיק אותו מסביבה זאת. חשיבות של תכנית קרימינולוגית היא מהותית מאוד מכיוון שגודל הצלחת התכנית תלוי בהתאמתה למשתקם.

ישנם כשלים חמורים בהנהגה שלנו.

חשוב לנו לא להתעסק בתיוג של העבריין ולא להשליך על תבנית נוף מולדתו על מעשיו. עלינו כחוקרים להתעסק אך ורק בחקר האמת ולא מעבר לכך ועלינו כחוקרים מוטלת האחריות להיצמד לעובדות ולפעול לפיהן על מנת להגיע לחקר האמת.

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X