מבוא לקרימנולוגיה

סיכום שיעור 1

liraz

liraz

פרטי הסיכום

קורס: מבוא לקרימנולוגיה

מספר השיעור: 1

סיכום השיעור

שיקום עבריינים בישיבות ובקיבוצים:

 

כיום קיימות 2 קהילות המאפשרות שיקומים של עבריינים, הקהילה הראשונה הנה הקיבוצים והקהילה השנייה היא הישיבות לחוזרים בתשובה. מסגרות אלו קולטות מרצונם אסירים משוחררים לתוכניות שיקום שונות מתוך תפיסה אידאולוגית כי כל אדם הינו בר שיקום. ל2 הקהילות מטרות, אמצעים ותוכן המאפשרות להם לשלב את המשתקמים בצורה ראויה כבני אדם המעוניינים לחזור ולהשתלב בחברה כאנשים נורמטיביים בנוסף למשתלבים בתוכנית, קרי, העבריינים לשעבר מוצעת תוכנית המתאימה לכל אחד באופן אישי על מנת להקנות לו את דרך החיים הנכונה.

חלק משיקומו של העבריין תלוי מאוד ברצון שלו להשתקם וכמובן שעלינו לבנות תוכנית המתאימה לבעיה הספציפית של אותו משתקם חשוב שנזכור שהתאמת הגישה בתוכנית שבנינו מהותית מאוד ועלינו להתאים את המטפלים המתאימים על מנת שיוצר חיבור שמתאים לאותו משתקם. בנוסף, עלינו לדאוג שהמשתקם לא יחזור על הטעות שאותה ביצע. ולכן אם לדוגמא מדובר במכור להימורים/סמים נרחיק אותו מסביבה כזו. החשיבות של הבניה של התוכנית הקרימינולוגית היא מהותית מכיוון שגודל הצלחת התוכנית תלוי בהתאמתה למשתקם.

חשוב לנו לא להתעסק בתיוג של העבריין ולא להשליך על מעשיו. עלינו כחוקרים להתעסק אך ורק בחקר האמת ולא מעבר לכך ועלינו מוטלת האחריות להיצמד לעובדות ולפעול לפיהם על מנת להגיע לחקר האמת שהיא ענייננו בלבד ולא שום דבר אחר.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X