משא ומתן

סיכום שיעור 2

INBAR1

INBAR1

פרטי הסיכום

קורס: משא ומתן

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

סיכום שיעור מספר 2- ניהול משא ומתן

קיימות אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן.  מתוך תרגיל שנעשה בכיתה בין שני עובדים שנמצאים באותו המשרד ומנהלים משא ומתן על משאב החלון, זיהינו מספר פתרונות שמבטאות גישות או דרכי פעולה שונים או אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן.

  1. הימנעות- לא לנהל את הקונפיקט מהסיבה שלא תמיד נעים להיות במקום שמתמודד עם הקונפליקט עצמו.
  2. השתלטות החזק על החלש- נטייה של אנשים בעלי סגנון אגרסיבי להחליט עבור האדם האחר מבלי להתחשב בדעותיו. האדם האגרסיבי עושה זאת רק משום שהוא יכול, משום שהוא חזק לכאורה. ניהול משא ומתן ממקום כזה לא מביא לפתרון נכון לטווח ארוך.
  3. פשרה בין אישית- עניין משמעותי בתקשורת בין אישית, בלעדיו לא ניתן לנהל משא ומתן מכבד. אמנם, פשרה בין אישית כשלעצמה אינה מספיקה לבד. על מנת שהפשרה הבין אישית תעבוד, היא מחייבת שילוב של מבנה שינוי אמיתי שיוביל למחויבות של הצדדים לפשרה שהגיעו אליה.
  4. פשרה חלקית- הנטיה האנושית לפתור חלק מהדברים ולא להתמודד עם חלק אחר של הדברים שמפריעים לנו. התמודדות חלקית מביאה גם פתרון חלקי. הסוגיות שלא עלו למשא ומתן ולדיון לא נעלמו. הן יחכו לנו בקונפליקט הבא, רק שבפעם הבאה שנפגוש אותם הם יהיו טעונים וחזקים יותר (כמו כדור שלג)
  5. 50:50- הניסיון לנהל משא ומתן כשכל צד נותן חצי חצי שווה בשווה. לפעמים נובע מחשדנות ולא ממקום של הוגנות. חצי חצי יכול להוות פתרון ראוי כשהצורך שעולה אצל שני הצדדים הוא שווה בשווה בלבד.
  6. שילוב אינטרסים- זהו הפתרון המועדף בניהול משא ומתן. פתרון שמביא לידי ביטוי מענה לצורך של כל אחד מהצדדים ויש לו סיכוי אמיתי להחזיק מעמד לאורך זמן. שילוב אינטרסים יוצר מצב שכל אחד מהצדדים יוצא מרוצה.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X