משא ומתן

סיכום שיעור 6

INBAR1

INBAR1

פרטי הסיכום

קורס: משא ומתן

מספר השיעור: 6

סיכום השיעור

קורס משא ומתן- שיעור מספר 6- סיכום שיעור:

בתחילת המפגש דיברנו על מענה לשאלות בסיסיות כמו מול מי אתה מנהל משא ומתן, מה הנושאים שיעלו, באיזה טקטיקה ננקוט, מהו הקו האדם שלא נעבור אותו, מהם הויתורים שנציע, באיזה שלב נעלה את הויתורים שלנו וכן הלאה.ככל שנתכונן טוב יותר למשא ומתן, כך נעלה את סיכויינו להצליח בו.

בהמשך השיעור דיברנו על מסרים לא מילוליין בתקשורת, שפת גוף והבעות פנים. דיברנו על רושם ראשוני, שלוקח ליצור אותו בין 7-70 שניות והוא רב עוצמה כי מהרושם הראשוני אנו מתייגים את האדם שמולנו בקטגוריה חיובית או שלילית, כלומר מקבלים או לא מקבלים אותו. אחרי שקיטלגנו אותו כשלילי, יהיה לו מאוד קשה לצאת מהתיוג הזה והוא יצטרך להתאמץ מאוד במשך תקופה ארוכה על מנת להוכיח לנו שטעינו. הרושם הראשוני נוצר כדי להוכיח לנו שטעינו. הרושם הראשוני נקבע ממרכיבי המסר הראשון שאותם אנחנו רואים באותם שניות ראשונות, כמו- שפת גוף, יציבה, עמידה, סגנון לבוש, טון דיבור אם הוא הספיק לדבר.

שפת גוף וההעברת מסרים לא מילוליים היא קריטית לעשיית רושם ותקשורת בכלל, ובמשא ומתן בפרט. שוחחנו על הבעת רגשות בשפת גוף, על מצוקה, פחד, בהלה, שמחה, אושר ועוד רגשות, שאצל ילדים באים לידי ביטוי בצורה מאוד אמיתית, אותנטית ואילו אצל מבוגרים יש הסתרה הרבה יותר גדולה וצמצום רגשי, ועדיין יש רגשות שקשה מאוד להסתיר וניתן לזהות בשפת הגוף ובהבעות הפנים.

התבוננות והקשבה מלאה בבן השיח שלנו במשא ומתן יכולה לסייע לנו לזהות האם הוא משקר, האם הוא זז באי נוחות על הכיסא, האם הוא שולח יד אל עבר האף ומסתיר את הפה, האם זה רומז על הסתרה של מידע ועוד ועוד. לסיכום, שפת הגוף היא מאוד חשובה ויש לשים לב אליה.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X