ניהול איכות ואבטחת איכות

סיכום שיעור 2

Dov

Dov

פרטי הסיכום

קורס: ניהול איכות ואבטחת איכות

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

ישנם 3 מימדים בתכנון איכות במוצר:
1. מימד הזמן – כולל בתוכו את התכנונים התפעוליים והאסטרטגיים.
2. מימד הארגון – כולל בתוכו את כל תכנון המערך האנושי (הנהלה ודרגי ביניים).
3. מימד טכנולוגי – כולל בתוכו את הנהלים והטכניקות המסייעים בתכנון האיכות.

ישנם מספר סיבות למבנה תכנית איכות המוצר:
1. הגדרת יעדי איכות.
2. הגדרת מרכיבי התהליך.
3. הקצאת המשאבים, הסמכות והאחריות לאורך שלבי התהליך.
4. נהלים והוראות עבודה.
5. תכניות לבדיקה, בחינה ומבדק בשלבים השונים.
6. נוהל מפורט לשינויים.

הגורמים המשפיעים לקבלת מוצר בעל איכות גבוהה:
1. כוח אדם.
2. תהליך.
3. ציוד.
4. מתקנים.
5. סביבה.
6. חומרי אריזה.
7. תהליכי וולידציה.

שלבים במחזור חיי מוצר:
1. ייזום הרעיון למוצר חדש.
2. בחינת היתכנות עסקית וטכנולוגית.
3. אפיון המוצר ותכנון.
4. פיתוח אב טיפוס.
5. תהליך NPI והשקת המוצר.
6. ייצור סדרתי.
7. סיכום חיי המוצר.

אם היינו צריכים לבחור 3 גורמים המשפיעים על קבלת מוצר באיכות גבוהה וכיצד ניתן לטפל בכל גורם על מנת לשמור על איכות המוצר אז הייתי בוחר ב:
1. כוח אדם – הכשרה של עובדים חדשים לעבוד עם הציוד, העסקת עובדים מוסמכים בעלי ניסיון וידע עם מכונות מהסוג שאנו עובדים איתם. שיודעים לתפעל ואף לתקן במידת הצורך. פיתרון תקלות בזמן אמת בפס הייצור הוא חשוב מאוד לאיכות המוצר.
2. ציוד – עבודה עם הציוד המותאם לייצור מוצר מסויים הוא חשוב מאוד. הציוד צריך לעמוד בסטנדרט איכות שנקבע מראש, צריך לעבור תיחזוק וכיול מצד העובדים. מוצר שמיוצר עם ציוד איכותי ע”י אנשים מוסמכים הוא לרוב מוצר איכותי.
3. חומרי אריזה – מוצר איכותי שיוצא מפס ייצור זה דבר אחד אבל עד שהוא מגיע ללקוח הוא צריך לעבור שינוע ואיחסון. יש חשיבות רבה לאיחסון המוצר בתנאים נאותים הדרושים לו על פי תקן (במידה ומדובר במוצר רפואי למשל). אריזת המוצר חשובה לשמירה על איכות המוצר.

במידה ואני מנהל אבטחת איכות והארגון שבו אני עובד ביקש לקלוט ציוד מכונות חדשות. בדיקות האיכות שאבצע, וכיצד ישפיעו שלושת הממדים:
1. הגדרת יעדי איכות – מהם הסטנדרטים והתקנים שבהם אנו רוצים שהמוצר ותהליך הייצור שלנו יעמדו, מהי הגדרת כל המרכיבים של התהליך.
2. הקצאת המשאבים, הסמכות והאחריות לאורך שלבי התהליך – מי אחראי על מה, האם יש את כל הכלים הדרושים על מנת לייצר את המוצר ולשנע אותו ללקוח, האם יש את הידע והיכולת לבצע בדיקות איכות מתאימות.
3. נהלים והוראות עבודה – תהליך העבודה מצריך קווים מנחים, על מנת שלא ליצור בלבול בזמן הייצור. על העובדים לדעת כיצד לתפעל את המכונה וכיצד להתנהג במפעל או בחדר הנקי (בהתאם לתקנים ולסטנדרטים).

3 הממדים ישפיעו על קליטת המכונה באופנים הבאים:
מימד הזמן – הכנת תשתיות והכשרה ראויה לפני קליטת המכונה, לימוד הנהלים ואופן העבודה כדי למנוע טעויות בייצור ובבקרת האיכות. למידת תהליך קליטה ותפעול תקלות במהירות ויעילות.
מימד הארגון – הגדרת אחריות בכל מחזור חיי המוצר. מי אחראי על מה. למשל רק עובדים מוסמכים רשאים לתפעל את המכונות. חלוקת משימות לפי דרגים.
מימד טכנולוגי – הגדרת נהלי עבודה, שיטות בתפעול, בבקרה, באריזה ובשינוע.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X