ניהול זמן

סיכום שיעור 1

Nofar

Nofar

פרטי הסיכום

קורס: ניהול זמן

מספר השיעור: 1

סיכום השיעור

ניהול זמן שיעור 1 – 26.3.21

עת לכל דבר – כל דבר יש לעשות בזמנו ואם הזמן עבר אנחנו פספסנו ולא  ניתן להשיב זמן לאחור , יש לנהל זמן כמו שצריך,  אנחנו צריכים לצקת תוכן במעגל החיים שלנו,  פיזי רגשי נפשי מנטלי

יש להשקיע בכל אחד מהן ואחד משפיע על השני במעגל החיים. תחביב זה חשוב מאוד, חשוב לנהל טת הזמן ותחביב יש מקום מאוד חשוב .

ניהול- יכולתשלך לנהל אנשים ואמצעים, יש להגשים חלומות ופטנציאל ומהווים שלנו, לכל אחד יש יכולת ופוטנציאל, ולאחר מכן יעבור הזמן ונבין שלא הספקנו, אינטלגנציה זה יכולת וזה פוטנציאל,

ניהול ידע זה חשוב, צבא מוסד זה ארגון היררכי בכל המשרדים גם יש פקודות והוראות בכל מוסד ונדרש לעמוד בזטטנדרטים ומבנה היררכי בכל מוסד, בהתאם למרחיב ארגון וכל אחד נושר בתוצאות.

נושא שלישי בנהיול הוא מנהיגות סוחף אנשים ויכולת להוביל אנשים,

אודידקטי זה לימוד עצמי

הילדים משקפים את המציאות, הארגון עוזר למשפחה ולילדים כי ההורים נשחקים ועובדים המון שעות ולכן הארגון דואג למשפחה ללא כסף , וההורים מפספסים את ילדות של הילדים שלהם, יש לעשות איזונים ובלמים בים קריירה ומשפחה, זמן איכות,

הלפטופ היום זה הכלוב, יש שחיקה מאוד גדולה בצוותים הרפואיים ובארגונים ובמשרדים, מה אנו בוחרים לעשות במעגל החיים שלנו?חשוב לתת  זמן לתחביבים שלנו ולילדים שלהם וזמן לעצמנו כדי שיהיה לנו כוח לילדים שלנו.

דיברנו על פונקציות ניהוליות בעולם שבו אנו חיים.

כשאנחנו מנסים להבין זמן מבחינת גרמי שמיים- מה קורה כשגרמי שמיים מתורגם ליום? סיבוב של כדור הארץ סביב השמש, הזמן מתעתע , חלקלק וקשה מאוד להגדיר אותו, חשבו איך לתרגם זמן ולא הצליחו, עתיד שלי הוא סדר גודל שניתן לראות 100 מטר, לעיתים אחרים רואים את העתיד שלי שאני לא יודע אותו כמו שוטרים שיודעים מה הולך להיות לי ולכן קשה להגדיר זמן, התנועה היא עבר הווה עתיד אבל בפועל זה לא ככה אז מאוד קשה להגדיר את הזמן, ניסינו בהמון אמצעים להגדיר את הזמן ולנסות לשלוט באמצעות על דברים שאנו צריכים למשל כמה זמן לוקח לי להכין עוגה,

אינפוט תשומות פרוסס זה תהליך ואאוטפן זה תפוקות, זמן זה לנסות לשלוט בתהליך ובארגון, חשוב לעשות תחזית -נקרא פורקאסט וקשה לדייק. אנשים מתכננים ורוצים לנהל זמן, אנחנו זורקים 30 אחוז מהאוכל וזה 2000 שח, בשביל זה צריך 2500 שח נטו, ולכן אנחנו לא מוצלחים בתכנון ונהול זמן, מסורת יהודית- סוף מעשה במחשבה תחילה, כמה זמן משקיעים בקריירה ובבית?

ניהול זמן עוזר לפרודוקטיביות אפקטיביות יעילות חסכנות אופטימיזציה, ניהול זמן עוזרת לנו מאוד ואמצעי איכותי ביותר, להיות תמציתי מכוון משימה מקצועי, ניהול זמן מאפשר לנו פחות לחץ בעזרת ניהול זמן נכון , מאפשרת לנו ניצול הזדמנויות , הזדמנויות להשיג מטרות בחיים אישיים ומקצועיים- מציבים יעדים ומשיגים,

לעומת זאת נוהול זמן לא נכון יגרום

לא להנות

לא לעמוד בזמנים

עבודה לא אפקטיבית

איכות ירודה

מונטין שלילי

רמות לחץ גבוהות

חשוב לנצל את הזמן בצורה מיטיבית.

המרצה שלח:

סקירה תיאורתית של ניהול זמן

סקירה כללית

“איך זה שיש לנו רק 24 שעות ביממה? אי אפשר להוסיף עוד קצת” ביטוי ששמעתי לא פעם בקרב בני משפחה, מתאמנים, מנהלים ועובדים.

איך זה שבאותו הזמן בדיוק ישנם אנשים ששוכבים במיטה כל היום ללא מעש, חלק מתרוצצים בעבודה ללא הפסקה, חלק מטפסים על הרים או צוללים בין אלמוגים וחלק נמצאים בבילוי רומנטי עם בן או בת הזוג? התשובה היא ניהול זמן.

 

מה זה ניהול זמן- הגדרה

ניהול זמן הוא התהליך של ארגון ותכנון כיצד לחלק את הזמן בין פעילויות שונות. ניהול זמן טוב מאשר  לאדם לעבוד חכם יותר  ולא קשה יותר אפילו כאשר יש מעט זמן והרבה לחץ ועבודה. ניהול זמן לא נכון יכול להוביל לפגיעה באפקטיביות של העבודה, בהגברת רנמת הלחץ ובפגישעה בפעילויות שונות בחיי היום יום.

 

היתרונות של למידת ניהול זמן

רגע לפני שנצלול לטכניקות, גישות, תאוריות ו”עשה ואל תעשה” בכל הקשור לניהול זמן  חשוב קודם כל להדגיש, מדוע ניהול זמן חשוב מלכתחילה.

 

ניהול זמן נכון יכול לסייע לכם בלא מעט תחומים:

 • פרודקטיביות ואפקטיביות גבוהים יותר.
 • מוניטין מקצועי איכותי יותר.
 • פחות לחץ – בעזרת ניהול זמן נכון, תוכלו להפחית במידה נכרת את רמות הסטרס (הלחץ) שאתם חשים.
 • ניצול הזדמנויות לשיפור ולהתפתחות.
 • יותר הזדמנויות להשיג מטרות בחיים האישיים ובחיים המקצועיים – כאשר אתם מנהלים את הזמן בצורה נכונה, עובדים, תלמידים ומנהלים שסביבכם יעריכו זאת, ויעניקו לכם משוב חיובי ואופציות חדשות שלא הכרתם.
 • יותר זמן – ניהול זמן איכותי יעניק לכם זמן נוסף בחיי היום-יום. איך? בעיקר כי הוא יוריד ויצמצם משמעותית את כמות הזמן שאתם מבזבזים על הפעילויות הלא נכונות.
 • ניהול זמן לא נכון יכול להוביל ללא מעט בעיות:
 • פספוס של דדליינים חשובים.
 • עבודה לא אפקטיבית.
 • איכות ברמה לא גבוהה
 • מוניטין שלילי.

 

נופר כהן מונפרד 312564784

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X