ניהול כללי

סיכום שיעור 1

301651881

301651881

פרטי הסיכום

קורס: ניהול כללי

מספר השיעור: 1

סיכום השיעור

 

סיכום שיעור 1 – 5/4/21

צביקה שרטר

ניהול- עבודה עם אנשים ובאמצעותם להשגת מטרות הארגון. בשביל להשיג את מטרות הארגון אני מנהל מוטיבציה (ולא עובדים). זה לא מובן מאליו שאני מעסיק את העובד ושהוא מגיע לעבודה. לי צריכה להיות מוטיבציה להעסיק אותו ולו צריכה להיות מוטיבציה להגיע לעבודה. לפי פירמידת הצרכים של מאסלו הצרכים הבסיסיים הם צרכים הישרדותיים (רעב, צמא, יחסי מין), בשלב הבא יש לנו צורך בביטחון, לאחר מכן צורך בחברה, בשלב הבא יש לאדם צורך בכבוד.

העולם הולך לכיוון חדשנות, מה שנקרא Startup nation, והולכים למקום של תעסוקה כלכלה שיתופית. אפשר לראות את זה כמעט בכל תחום- Wolt, We Work, Airbnb.

דיברנו גם על MBO- ניהול על פי יעדים. אני מתנהל לפי מה שאני צריך. למשל במדפסות תלת מימד, נדפיס בדיוק מה שאנו צריכים.

שרשרת ניהול- מניהול אנשים וכוח אדם עד משאבי אנוש ופיתוח ההון האנושי.

ליאונרדו דה וינצ’י- כתב בתחומים רבים ועסק גם בתודעת בני האדם. הנחות היסוד שלו הייתה כי האדם בעל פוטנציאל אינסופי ללמידה, ליצירתיות ובעל אינטליגנציה מתפתחת.

אינטליגנציה (=מנת משכל) היא היחס בין הגיל המנטלי לגיל הכרונולוגי (MA/CA). אינטליגנציה נבחנת באמצעות מבחני אינטליגנציה שמפלים בין אוכלוסיות כיוון שהם לא מותאמים לכל האוכלוסיות. אינטליגנציה רגשית היא היכולת לזהות ולנהל את רגשותינו ואת רגשות האחר. מה ההבדל בין מנהל למנהיג בנושא זה? מנהל מוביל בכוח הסמכות, מנהיג בכוח האישיות.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X