ניהול מומ

סיכום שיעור 2

smadar8529

smadar8529

פרטי הסיכום

קורס: ניהול מומ

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

ניהול מומ –שיעור שני רונית סבסטיאן

קיימות אסטרטגיות שונות לניהול מ”מ מתוך תרגיל שנעשה בכיתה בין 2 עובדים שנמצאים באותו משרד ומנהלים מו”מ על משאב החלון, זהינו מספר פתרונות שמבטאות גישות / דרכי פעולה שונים או אסטרטגיות שונות לניהול מו”מ:

  • הימנעות- הנטייה האנושית לעיתים היא לא לנהל מו”מ מהסיבה הפשוטה שלא תמיד נעים להיות במקום שמתמודד עם הקונפליקט עצמו.
  • השתלטות החזק על החלש – נטייה של אנשים בעלי סגנון אגרסיבי להחליט עבור האדם האחר מבלי להתחשב בדעותיו. האדם האגרסיבי עושה זאת רק משום שהוא יכול וחזק לכאורה. ניהול מו”מ ממקום כזה לא יביא לפתרון נכון לטווח ארוך.
  • פשרה בינאישית – עניין משמעותי בתקשורת בין אישית בלעדיו לא ניתן לנהל מו”מ מכבד, אולם פשרה בינאישית שלעצמה אינה מספיקה לבד על מנת שהפשרה תשמש פתרון למו”מ היא חייבת שינוי משמעותי אמיתי שיביא למחוייבות של הצדדים לפשרה שהגיעו אליה.
  • פשרה חלקית – הנטייה האנושית לפתור חלק מהדברים ולא להתמודד עם חלק אחר של הדברים שמפריעים לנו. התמודדות חלקית מביאה גם לפתרון חלקית. הסוגיות שלא עלו למו”מ ולדיון לא נעלמו, הם יחכו לנו בקונפילקט הבא רק שבפעם הבאה הם יהיו טעונים יותר וקשים יותר (כמו כדור שלג).
  • 50/50 – ניסיון לנהל מו”מ מתוך מקום שבו כל צד נותן שווה בשווה. פתרון זה לעיתים נובע מחשדנות ולא ממקום של הוגנות. חצי חצי יכול להוות פתרון רהוי כשהצורך שעולה משני הצדדים הוא שווה ושווה.
  • שילוב אינטרסים – זהו הפתרון המועדף בניהול מו”מ. פתרון שמביא לידי ביטוי מענה של כל אחד מהצדדים ויש לו יכולת להחזיק לאורך זמן. כל אחד מהצדדים יוצא מרוצה.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X