ניהול משא ומתן

סיכום שיעור 2

talia

talia

פרטי הסיכום

קורס: ניהול משא ומתן

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

ניהול משא ומתן

קיימות אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן מתוך תרגיל שנעשה בכיתה בין שני עובדים שנמצאים באותו משרד ומנהלים משא ומתן על משאב החלון זיהינו מספר פתרונות שמבטאות גישות ודרכי פעולה שונים לניהול משא ומתן:

א. הימנעות- הנטייה האנושית היא לעיתים שלא לנהל את המשא ומתן שכן לא נעים להתמודד עם הקונפליקט.

ב. השתלטות החזק על החלש- נטייה של אנשים בעלי סגנון אגרסיבי להחליט עבור האדם האחר מבלי להתחשב בדעותיו. הוא עושה זאת מכיוון שהוא יכול והוא חזק לכאורה. ניהול מו”מ ממקום זה לא יביא לפתרון נכון לטווח ארוך.

ג. פשרה בינאישית- עניין משמעותי ובלעדיו לא ניתן לנהל מו”מ מכבד, אם כי פשרה בינאישית כשלעצמה לא מספיקה לבד על מנת שהפשרה תהווה פתרון היא חייבת להיות מלווה בשילוב של שינוי מבני אמיתי שיצור מחוייבות בין הצדדים לפשרה שהתקבלה.

ד. פשרה חלקית- הנטייה האנושית לפתור חלק מהדברים ולא להתמודד עם חלק אחר שמפריע לנו גם כן. התמודדות חלקית מביאה גם פתרון חלקי. הסוגיות שלא עולות למו”מ לא נעלמות והן נפגשות שוב בקונפליקט הבא רק שבפעם הבאה הם יהיו טעונים יותר וקשים יותר- כדור שלג

ה. 50/50- ניסיון לנהל מו”מ מתוך מקום שבו כל צד נותן שווה בשווה- חצי חצי. פתרון זה נובע לעיתים מחשדנות ולא ממקום של הוגנות. זה יכול להוות פתרון ראוי כאשר הצורך שעולה אצל שני הצדדים הוא שווה בשווה בלבד.

ו. שילוב אינטרסים- הפתרון המועדף בניהול מו”מ. פתרון שמביא לידי ביטוי מענה לצורך של כל אחד מהצדדים ויש לו סיכוי אמיתי לחזיק מעמד לצורך זמן. זה יוצר win win כל אחד מהצדדים יוצא מרוצה

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X