ניהול משא ומתן

סיכום שיעור 2

Yarinswisailuz

Yarinswisailuz

פרטי הסיכום

קורס: ניהול משא ומתן

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

קיימות אסטרטגיות שונות לניהול מו”מ מתוך תרגיל שנעשה בכיתה בין שני עובדים שנמצאים באותו משרד ומנהלים. זיהינו מס’ פתרונות שאותם מבטאות גישות שונות או דרכי פעולה לניהול מו”מ :

  1. הימנעות- הנטייה האנושית לפעמים לא לנהל משא ומתן ולא לנהל את הקונפליקט מהסיבה שלא תמיד נעים להיות במקום שמתמודד עם הקונפליקט עצמו.
  2. השתלטות החזק על החלש- נטייה של אנשים בעלי סגנון אגרסיבי להחליט עבור האדם האחר מבלי להתחשב בדעותיו. האדם האגרסיבי עושה זאת רק משום שלכאורה הוא “חזק”. ניהול מו”מ ממקום כזה לא יביא לפתרון נכון לטווח הארוך.
  3. פשרה בין אישית- עניין משמעותי בתקשורת בין אישית בלעדיו לא ניתן לנהל משא ומתן מכבד ,אולם פשרה בין אישית כשלעצמה אינה מספיקה לבד. על מנת שהפשרה תשמש כפתרון היא חייבת להיות מלווה בשינוי מבני אמיתי שיביא למחויבות הצדדים לפשרה שהגיעו אליה.
  4. פשרה חלקית- הנטייה האנושית לפתור חלק מהדברים ולא להתמודד עם חלק אחר של הדברים שמפריעים לנו. פשרה חלקית מביאה מביאה גם לפתרון חלקית. הסוגיות שלא עלו למשא ומתן לא באמת נעלמו הם יחכו לנו בקונפליקט הבא רק שבפעם הבאה שנפגוש אותם הם יהיו טעונים יותר וקשים יותר.
  5. חמישים חמישים- מתוך מקום שבו כל צד נותן שווה בשווה. פתרון זה לפעמים נובע מחשדנות ולא ממקום של הוגנות. חצי חצי יכול להוות פתרון ראוי כשהצורך שעולה אצל שני הצדדים הוא שווה בשווה בלבד.
  6. שילוב אינטרסים במו”מ- פתרון שמביא לידי ביטוי מענה לצורך של כל אחד מהצדדים ויש לו סיכוי אמיתי להחזיק מעמד לאורך זמן. כל אחד מהצדדים יוצא מרוצה.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X