ניהול משא ומתן

סיכום שיעור 2

כנען אלעיסמי

כנען אלעיסמי

פרטי הסיכום

קורס: ניהול משא ומתן

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

קיימות אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן
מתוך תרגיל שנעשה בכיתה בין שני עובדים שנמצאים באותו משרד ומנהלים משא ומתן על חלון  זיהינו מספר פתרונות שמבטאות גישות שונות או דרכי פעולה שונים או אסטרטגיות אחרות לניהול משא ומתן :

1. הימנעות : הנטייה האנושים לפעמים לא לנהל נו מהסיבה שלא תמיד נעים להיות עם מקום שמתמודד עם הקונפליקט עצמו .
2.השתלטות החזק על החלש : נטייה של אנשים בעלי סגנון אגרסיבי להחליט עבור האדם האחר מבלי להתחשב בדעותיו משום שהוא חזק לכאורה ניהול משא ומתן מסוג כזה לא יביא לפתרון נכון לטווח ארוך
3.פשרה בין אישית : עניין משמעותי בתקשורת בין אישית ובלעדיו לא ניתן לנהל משא ומתן מכבד אמנם פשרה בין אישית כשלעצמה אינה מספיקה לבד היא מחייבת שילוב של שינוי אמיתי שיביא למחויבות של הצדדים לפשרה שהגיעו אליה.
4. פשרה חלקית : נטייה לפתור חלק מהדברים ולא להתמודד עם חלק אחר של דברים שמפריעים לנו . התמודדות זו מביאה גם פתרון חלקי למשא ומתן, הסוגיות שלא עלו לדיון לא נעלמו הן יחכו לנו בקונפליקט הבא רק שבפעם הבאה שנפגוש אותם הם יהיו טעונים יותר וקשים יותר. כמו כדור שלג.
5. חמישים חמישים- מתוך מקום שבו כל צד נותן שווה בשווה פתרון וזה לפעמים נובע מחשדנות ולא ממקום של הוגנות . חצי חצי יכול להוות פתרון ראוי כשהצורך שעולה אצל שני הצדדים הוא שווה בשווה בלבד.
6. שילוב אינטרסים : פתרון מועדף בניהול משא ומתן, פתרון שמביא לידי ביטוי מענה לצורך של כל אחד מהצדדים, ויש לו סיכוי שילוב אינטרסים שהמהווה רצון לכל אחד מהשני צדדים (win win ) .

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X