ניהול משא ומתן

סיכום שיעור 2

varditb

varditb

פרטי הסיכום

קורס: ניהול משא ומתן

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

ניהול מו”מ- סיכום שיעור 2 22.2

השיעור דנו בניהול משא ומתן.  קיימות אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן. מתוך תרגיל שנעשה בשיעור בין שני עובדים שנמצאים באותו משרד ומנהלי משא ומתן על החלון. זיהינו מספר פתרונות שמבטאות גישות שונות או דרכי פעולה או אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן:

  1. הימנעות- הנטייה האנושית לפעמים היא לא לנהל משא ומתן, לא לנהל את הקונפליקט. מכיוון שלא נעים להיות במקום שלא מנהל את הקונפליקט
  2. השתלטות החזק על החלש- נטייה של אנשים בעל סגנון אגרסיבי להחליט עבור האדם האחר מבלי להתחשב בדעותיו. האדם האגרסיבי עושה זאת מכיוון שהוא יכול מכיוון שהוא חזק לכאורה. ניהול מו”מ ממקום שכזה לא יביא לפתרון נכון לטווח הארוך.
  3. פשרה בין אישית – עניין משמעותי בתקשורת בינאישית, בלעדיו לא ניתן לנהל מו”מ מכבד אולם פשרה בינאישית כשלעצמה אינה מספיקה לבד, היא מחייבת שינוי מבנה אמיצי, שיצור או שיביא למחויבות של הצדדים לפשרה הגיעו אליה.
  4. פשרה חלקית – הנטייה האנושית לפתור חלק מהדברים ולא להתמודד עם חלק אחר של הדברים שמפריעים לנו. התמודדות חלקית מביאה גם פתרון חלקי, הסוגיות שלא עלו למו”מ ולדיון לא נעלמו. הן יחכו לנו בקונפליקט הבא רק שפעם הבאה שנפגוש אותם הם יהיו טעונים יותר וקשים יותר. כמו כדור שלג.
  5. 50-50– ניסיון לנהל מו”מ ממקום שכל צד נותן שווה בשווה, חצי חצי. פתרון זה נובע מחשדנות ולא ממקום של הוגנות. חצי חצי יכול להוות פתרון ראוי כשהצורך שעולה משני הצדדים הוא שווה בשווה בלבד.
  6. שילוב אינטרסים- זה הפתרון המועדף במשא ומתן, זה פתרון שמביא לידי ביטוי של צורך לכל אחד מהצדדים ויש לו סיכוי אמיתי להחזיק מעמד לאורך זמן. שילוב אינטרסים יוצר פתרון של WIN WIN כל אחד מהצדדים יוצא מרוצה.

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X