ניהול משא ומתן

סיכום שיעור 2

rakefet

rakefet

פרטי הסיכום

קורס: ניהול משא ומתן

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

ניהול משא ומתן סיכום שיעור 2                                         22.2.2021

קיימות אסטרטגיות שונות לניהול מסע ומתן.
מתוך מתרגיל שנעשה בכיתה בין שני עובדים שנמצאים באותו משרד ומנהלים משא ומתן.

זיהינו מספר פתרונות שמבטאות גישות שונות או דרכי פעולה לניהול משא ומתן:
1. הימנעות- הנטייה האנושית לפעמים לא לנהל משא ומתן מהסיבה שלא תמיד נעים להיות במקום שמתמודד עם הקונפליקט עצמו.
2.השתלטות החזק על החלש- נטייה של אנשים בעלי סגנון אגרסיבי להחליט עבור האחר מבלי להתחשב בדעותיו משום שהוא חזק לכאורה ורק בגלל שהוא יכול. ניהול משא ומתן ממקום כזה לא יביא לפתרון נכון לטווח ארוך .
3.פשרה בין אישית -עניין משמעותי בתקשורת בין אישית ובלעדיו לא ניתן לנהל משא ומתן מכבד. אמנם פשרה בין אישית כשלעצמה אינה מספיקה לבד ,היא מחייבת שילוב של שינוי אמיתי שיביא למחויבות של הצדדים לפשרה שהגיעו אליה.
4. פשרה חלקית- התפשרות רק על חלק מהדברים וכאשר בוחרים לא להתמודד עם חלק אחר של הדברים שמפריעים לנו . התמודדות זו מביאה גם פתרון חלקי למשא ומתן ולדיון. הדברים בהם לא דנו לא נעלמו הן יחכו לנו בקונפליקט הבא רק שבפעם הבאה שנפגוש אותם הם יהיו טעונים יותר וקשים יותר. כמו כדור שלג.
5. 50-50- פשרה מתוך מקום שבו כל צד נותן שווה בשווה. פתרון זה לפעמים נובע מחשדנות ולא ממקום של הוגנות . חצי חצי יכול להוות פתרון ראוי כשהצורך שעולה אצל שני הצדדים הוא שווה בשווה בלבד.
6. שילוב אינטרסים במשא ומתן- פתרון שמביא לידי ביטוי מענה לצורך של כל אחד מהצדדים ויש לו סיכוי אמיתי להחזיק מעמד לאורך זמן .כל אחד מהצדדים יוצא מרוצה.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X