ניהול משא ומתן

סיכום שיעור 2

LIHI ARVIV OHAYON

LIHI ARVIV OHAYON

פרטי הסיכום

קורס: ניהול משא ומתן

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

שיעור 2

ניהול משא ומתן

קיימות אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן.
מתוך מתרגיל שנעשה בכיתה בין 2 עובדים שנמצאים באותו משרד ומנהלים משא ומתן,זיהינו מספר פתרונות שמבטאות גישות שונות או דרכי פעולה או אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן:
1. הימנעות- הנטיה האנושית לפעמים לא לנהל משא ומתן מהסיבה שלא תמיד נעים להיות עם מקום שמתמודד עם הקונפליקט עצמו
2.השתלטות החזק על החלש נטיה של אנשים בעלי סגנון אגרסיבי להחליט עבור האחר מבלי להתחשב בדעותיו משום שהוא חזק לכאורה ניהול משא ומתן ממקום כזה לא יביא לפתרון נכון לטווח ארוך
3.פשרה בין אישית -עניין משמעותי בתקשורת בין אישית ובלעדיו לא ניתן לנהל משא ומתן מכבד אמנם פשרה בין אישית כשלעצמה אינה מספיקה לבד היא מחייבת שילוב של שינוי אמיתי שיביא למחויבות של הצדדים לפשרה שהגיעו אליה.
4. פשרה חלקית-הנטייה האנושית לפתור חלק מהדברים ולא להתמודד עם חלק אחר של הדברים שמפריעים לנו . התמודדות זו מביאה גם פתרון חלקי למשא ומתן הסוגיות שלא עלו לממן ולדיון לא נעלמו הם יחכו בקונפליקט הבא רק שבפעם הבאה שנפגוש אותם הם יהיו טעונים יותר וקשים יותר. כמו כדור שלג.
5. חמישים חמישים- ניסיון לנהל נוי מתוך מקום שבו כל צד נותן שווה בשווה פתרון זה לפעמים נובע מחשדנות ולא ממקום של הוגנות . חצי חצי יכול להוות פתרון ראוי כשהצורך שעולה אצל שני הצדדים הוא שווה בשווה בלבד.
6. שילוב אינטרסים במומ- זהו הפתרון המועדף בניהול מומ ,פתרון שמביא לידי ביטוי מענה לצורך של כל אחד מהצדדים ויש לו סיכוי אמיתי להחזיק מעמד לאורך זמן .win win כל אחד מהצדדים יוצא מרוצה.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X