ניהול משא ומתן

סיכום שיעור -2

Elena_S

Elena_S

פרטי הסיכום

קורס: ניהול משא ומתן

מספר השיעור: -2

סיכום השיעור

סיכום שיעור 22/2/2021

ילנה סובין 319213757

קיימות אסטרטגיות שונות לניהול משא ומתן
מתוך מתרגיל שנעשה בכיתה בין שני עובדים שנמצאים באותו משרד ומנהלים .זיהינו מספר פתרונות שמבטאות גישות שונות או דרכי פעולה לניהול מומ
1. הימנעות- הנטיה האנושים לפעמים לא לנהל נו מהסיבה שלא תמיד נעים להיות עם מקום שמתמודד עם הקונפליקט עצמו
2.השתלטות החזק על החלש נטיה של אנשים בעלי סגנון אגרסיבי להחליט עבור האחר מבלי להתחשב בדעותיו משום שהוא חזק לכאורה ניהול מומ ממקום כזה לא יביא לפתרון נכון לטווח ארוך
3.פשרה בין אישית עניין משמעותי בתקשורת בין אישית ובלעדיו לא ניתן לנהל מומ מכבד אמנם פשרה בין אישית כשלעצמה אינה מספיקה לבד היא מחייבת שילוב של שינוי אמיתי שיביא למחויבות של הצדדים לפשרה שהגיעו אליה.
4. פשרה חלקית- דברים ולא להתמודד עם חלק אחר של הדברים שמפריעים לנו . התמודדות זו מביאה גם פתרון חלקי למומ ולדיון לא נעלמו הן יחכו לנו בקונפליקט הבא רק שבפעם הבאה שנפגוש אותם הם יהיו טעונים יותר וקשים יותר. כמו כדור שלג.
5. חמישים חמישים- מתוך מקום שבו כל צד נותן שווה בשווה פתרון זה לפעמים נובע מחשדנות ולא ממקום של הוגנות . חצי חצי יכול להוות פתרון ראוי כשהצורך שעולה אצל שני הצדדים הוא שווה בשווה בלבד.
6. שילוב אינטרסים במומ- פתרון שמביא לידי ביטוי מענה לצורך של כל אחד מהצדדים ויש לו סיכוי אמיתי להחזיק מעמד לאורך זמן .כל אחד מהצדדים יוצא מרוצה.

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X