ניהול פרויקים

סיכום שיעור 2

Dina Malker

Dina Malker

פרטי הסיכום

קורס: ניהול פרויקים

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

סיכום מפגש 2:

בפרויקט חשוב שיהיה אחראי פרויקט, מנהל המוביל את כל הפרויקט, לוקח אחריות על הביצוע, רואה לטווח הרחוק. מנהלי פרויקטים נדרשים לראות את התמונה הכללית מכל נקודות המבט האפשריות – הצד של הלקוח, של העובדים, המנהלים והעושים במלאכה ולהתייחס לפרמטרים שמשפיעים על ייעול התהליך כמו למשל, לוחות זמנים, אילוצי תקציב מבלי לפגוע באיכות של המוצר. זה הוא תפקיד עם הרבה אחריות שנועד לגשר על הפערים הפוטנציאליים בין הצדדים השונים. לרוב מנהלי הפרויקט עובדים על פי סטנדרטים שונים שנקבעים על פי ידע, חוקים, תקנים מחמירים ומתווים את שלבי התהליך השונים עד לסיום הפרויקט. על אף שהמשימתיות בניהול פרויקטים קשורה הרבה פעמים למוצרים, הרי שמצופה ממנהלי פרויקטים לנהל גם את העובדים השותפים בפרויקט כדי שכל אחד יוכל לתרום מהידע הייחודי שלו, מזמנו ואף לעבוד בשיתוף פעולה כצוות. אחד מהאתגרים המורכבים שעומדים בפני מנהלי פרויקטים הוא הגשת המסקנות בתום הפרויקט כדרך להפקת לקחים לפרויקט הבא. יש לזכור שהתוצאות העסקיות של החברה תלויות במידה רבה בפרויקט, שביעות רצונו של הלקוח, עלייה במכירות וכדומה ולכן, מנהלי פרויקטים נדרשים לנטר את הפרויקטים ועל פי ניסיונם להתוות דרך יעילה יותר לפרויקט הבא. נדרשת כאן יכולת אנליטית גבוהה מאוד.

חשוב להבין בין מנהל לבין מנהיג.

מנהיג – יכולתו של אדם להוביל אנשים אחרים אל עבר מטרה משותפת במינימום מסכות. מוביל את האנשים בדרך שהוא מאמין בו. מה שמניע את המנהיג זה חזון.

סוגי מנהיגות:

  • מנהיגות מתגמלת – בשיטת שכר ועונש. מנהיגות כושלת, מנהיגות שלא הוכיחה את עצמה.
  • מנהיגות שורדת – ללא חזון אלא פועל בהתאם לרוח המונהגים.
  • מנהיגות מעצבת – מנהיגות שהוכיחה את עצמה לאורך השנים.

מנהיג מוצלח יודע לשלב את 4 סגנונות הניהול לפי אדיג’ס: Administrator (מנהלן), Producer (משימתי), Enterpreneur (יזם), Integrator (מתכלל). נדרש שילוב של ארבע הסגנונות בכדי לקבל החלטות איכותיות, מאחר ועוצמותיו של סגנון אחד מחפים על חולשות הסגנונות האחרים. קיומם של ארבעת הסגנונות מאפשר לארגון לקבל החלטות שהן אפקטיביות ויעילות, לטווח הקצר והארוך כאחד.

יכולות המיוחסות למנהיג: יכולת הצגת החזון – להגדיר באופן ברור מהי המטרה המשותפת; להוות דוגמא אישית – להתנהג בהתאם למה שהוא מצפה מהמונהגים שלו; איזון בין השכל לרגש; הובלה לשינויים; הבנה באנשים; כושר ארגון; אומץ; האצלת סמכויות.

מנהל פרויקט שהוא מנהיג ילמד מהם מאפייני החברה, מהי התרבות ולאיזה דור הוא פונה ואותה הוא מנהל.

לכל פרויקט חשוב לעשות בקרה תקציבית – פירוט ההוצאות, בקרה עליהן והשוואה לתכנון או להכנסות הפרויקט כדי לוודא שאנו לא בהפסדים. קיבלנו מספר כלים באקסל, כגון: סכום, ממוצע, מינימום/מקסימום, חתירה למטרה, סיכומי ביניים, נוסחת IF, מיון נתונים, יצירת גרפים ועוד.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X