עבודת צוות

סיכום שיעור 6

tehila shimshon

tehila shimshon

פרטי הסיכום

קורס: עבודת צוות

מספר השיעור: 6

סיכום השיעור

עבודת צוות שיעור 6: 3.2.21- הפרואקטיביות בשירות

השרות/הייצור חייב להיות פרי של חשיבה מוקדמת ולא חשיבה מגיבה!!-פרואקטיביות!!

לעולם לא תהיה מקום ראשון בשירות אם תעשה מה שכולם עושים.

התנהגותנו היא פועל יוצא של החלטתנו ולא של נסיבות שבהם אנו נתונים, רק בידינו היוזמה והאחריות לגרום לדברים שיתרחשו ובאיכות שאנו נקבע.

אדם בעל אישיות פרואקטיבית מחפש לשנות את סביבתו והנסיבות ולהתאים אותה למטרותיו ורצונותיו. וככל שיתמודדם עם יותר קונפליקטים, כך הנהלבות שלו תעלה וכן המוטיבציה.

לימודים והתפתחות אישית- הפרואקטיבי ללא קשר לכמה שהוא עסוק  תמיד ימצא צורך בללמוד דברים חדשים ולהתפתח, לעומתו הריאקטיבי בטוח שהוא יודע מספיק. עבורו השטף והשיגרה הם החשובים ביותר

היחס לשינויים בארגון-השינוי מאתגר את הפרואקטיבי, פותח בפניו הזדמנויות ואתגרים חדשים ,מלהיב אותו –נותן הרגשה שדרך השינוי פורצים הלאה  ולומדים דברים חדשים.  הפרואקטיבי מתכנן מראש את פעולותיו  וכך לא מבזבז זמן רב בעת הפעילות

הריאקטיבי מרגיש שההצלחות וגם הכישלונות קשורים לאנשים אחרים ולא לפעילותו ועוצמותיו שלו עצמו. הפרואקטיבי תמיד יחפש לקבל  את פני הרעה או המיכשול או האתגר.

*** השליטה העצמית שלנו מאוד חשובה וממלאת אותנו בהרגשה של נחיצות וביטחון וגם רוגע-כי הדברים תלויים רק בנו

הפרואקטיבי מכין את תוכנית העבודה שלו בתחילת היום(או ערב לפני) ומקפיד על סדרי העדיפויות. שם בפניו מטרות. אדם ריאקטיבי תמיד בלחץ שכן לא יודע מתי המכה תנחת, הוא מנוהל על ידי אחרים.

מנהל פרואקטיבי/ראקטיבי-

ריאקטיבי– יאמר לכפיפים שלו בעת מתן ההוראות תיזהרו שכך וכך לא יקרה אבל לא יתמקד בהנחיות למה ואיך צריך לבצע.

פרואקטיבי– מסביר למה ואיך ראוי שיעשו-מנחה!! המנהל הפרואקטיבי מזהה הזדמנויות ומצבים ללמידה ולהזדמנות לאימון מעשי ולא לענישה

התנהגות אדם ריאקטיבי-מחפש שקט תעשייתי. כשאנו ניתקלים בבעיה חדשה  או בנסיבות שלא הכרנו אנו נטה לחפש רק את הפיתרון המוכר לנו אנו מייד מרגישים תיסכול וכעס על המיכשול/אתגר. מתבצרים באמונה שגורלם נקבע ומביאים ראיות לחיזוק אמונתם.

מנהיגות פרואקטיבית- מנסה לרתום את העובדים לפעולה שלא באמצעי כפייה או סמכות אלא דרך רתימת העובד למטרותיו וערכיו של הארגון (צ’רציל). לקיחת יוזמה לשיפור נסיבות קיימות או יצירת נסיבות חדשות(לבנות נמלים צפים בעת התקפות הצוללות על נמלי בריטניה במלחמת העולם). התנהגות פרואקטיבית מאופיינת בחיזוי  וחקירת התרחישים והבעיות.

השאלות שידריכו אישיות פרואקטיבית- איך אני מתמודד עם המצב החדש- אולי אלמד עליו, תעשה שת”פ, נבקש עזרה מאנשים שזו מומחיותם. מדובר עבודור בהזדמנות לצמוח.

***המתנה איננה ביטוי הולם למונח פרואקטיביות

דוגמאות לאסטרטגיה פרואקטיבית

  1. חברת פדקס- רכשה חברת תעופה במקום להשתמש בקבלני משנה.
  2. חברת חוסם (דלתות)- המפיץ גרם לה נזק תדמיתי וכלכלי אצל ספקים, רכשה את חברת המפיץץ.
  3. חברת חשמל- חייבת לנקוט בגישה פרואקטיבית יותר- להתייעל מבחינת מספרי העבודים והמבנה של הארגון בכלל, להוציא לפרישה מוקדמת את עובדי דור א’ היקרים יותר, לשנות ערכים, להתמחות בתהליכי בקרה ולא רק באספקת חשמל, רכישת מערכות רובוטיות לבקשה.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X