עבודת צוות

סיכום שיעור 8

ניצה אריאל סולומון

ניצה אריאל סולומון

פרטי הסיכום

קורס: עבודת צוות

מספר השיעור: 8

סיכום השיעור

 

סיכום שיעור מספר 8

מגישה: ניצה אריאל סולומון 027175504

עובדים השייכים לדורות שונים מחייבים סגנונות ניהול שונים. מנהל חייב לדבר בשפה של הכפיפים שלו, להתאים את עצמו. מספר דוגמאות להבדלים בין הדורות:

  1. בעבר היה מקובל להתמיד במקום עבודה אחד ויציב לאורך כל החיים. החלפה של מקומות עבודה הייתה נחשבת כחוסר יציבות. קורות חיים עמוסי מקומות עבודה לא נראו בעיין טובה. היום, התחולל שינוי. אדם שעבד רק במקום אחד, נחשב כ”תקוע”. דור הY מסתכל על קביעות בזלזול.
  2. בעבר הדברים של הבוס היו נחשבים תמיד כאמת שיש לקיים בכל מקרה. לדור הנוכחי יש מה להגיד והוא לא חושש להגיד אותו. דור ה Y אינו מפחד מסמכות, אין מושג של דיסטנס. לא מכירים ארגוני “פירמידה”.
  3. דור ה Y שינה את עולם העבודה בנושא של איזון בית ועבודה. לדור ה Y יש תפיסת עולם של חיים הרמונים יותר. בור ה X לא היה נעים לצאת מוקדם, לקחת חופשת לידה ארוכה וכו..לדור ה Y יש גבולות גזרה-מה הם מוכנים לעשות ומה לא. נותנים חשיבות רבה לשעות הפנאי, לתחביבים ומשפחה.
  4. בעבר דיברו במושגים של נאמנות, שביעות רצון והיום מדברים במונחים של מחוברות פסיכולוגית לארגון. לא מחוברות על מנת שהעובד יישאר בארגון הרבה שנים.
  5. מחקרים מראים שהתפוקות של דור ה Y עלו. הם אוהבים להיות עסוקים במשימות אך רוצים לבצע אותם בדרכם שלהם. דור ממוקד יותר, מגיע למטרה, חשוף להמון אינפורמציה, מאוד יצירתיים.
  6. דור ה X עסק בשליטה ובכוחניות. דור ה Y אוהב מנהל שהוא מנטור. מכוון, לא אומר מה לעשות ואייך, משחרר ועושה בקרה.
  7. לדור ה Y חשוב מאוד שקיפות, לא אוהב שמחביאים ממנו, רוצה לדעת את התוכניות הנוגעות לו.

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X