עבודת צוות

סיכום שיעור 2

ניר סקורי

ניר סקורי

פרטי הסיכום

קורס: עבודת צוות

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

עבודת צוות- שיעור מספר 2 תאריך: 16.03.2021 מרצה: עדה יעקובוביץ.

ניר סקורי ת.ז: 208832485 מספר קורס 131782

נושא השיעור – אינטליגנציה ריגשית

ראשית ערכנו הכרות קבוצתית , לאחר מכן עשינו תרגלים שונים בקבוצות ועוררנו דיון קבוצתי בנושא , בכל הנוגע לתוכנות חשובות בצוות כגון , דבקות במטרה , חריצות עידוד של חברי הקבוצה, לתמוך ולא לוותר ועוד.

לאחר מכן דנו בכך שאינטליגנציה ריגשית מורכבת ממספר מיומנויות כגון: מודעות עצמית ,אמפתיה , כישורים חברתיים ועוד

בנוסף האינטליגנציה הרגשית הינה שילוב בין רגש והיגיון על ידי מודעות עצמית, ניהול הרגשות המעכבים והכוונתם בהתאם למטרות הרצויות, הנעה פנימית והנעת הסביבה.

חשוב להתמקד בחשיבה ובגישה חיובית שאנו יכולים לקיים כל משימה ולא לומר אין אפשרות מאחר ואנו יוצרים חסימה מחשבתית והימנעות מביצוע המשימה. החשיבה שלנו הינה תבניתית ואנו מנהלים זאת.

כמו כן דנו בנושא של פרואקטיביות אשר מתייחסת ללקיחת אחריות על סיטואציה מסוימת ממקום של מניע אישי ועצמי ממקום שבו אני מנהל ולא מנהלים אותי. לעומת זאת ראקטיביות זה למעשה מעגל של דאגה אנו לא מנהלים סיטואציה אנו מגבים להשפעות שונות הקיימות עלינו ואנו נטיל את האשמה על אדם אחר ועל הסביבה ולא ניקח אחריות

ניהול רגשי ע”פ מודל אפרת על בסיס אירוע או סיטואציה אשר מייצרת פרשנות אנו חושבים עליו אם יש או אין לנו רגש בנושא ואז אנו מגבים או שולטים על הרגש לעיתים שאנו נגיב בצורה אגרסיבית זה תוצר של מחשבה אוטומטית בשל מחשבה שהיא צרובה בתודעה. וכן מטען פנימי הקיים אצלנו.הדבר דומה למודל הרמזור לעצור לחשוב להפעיל שיקול דעת ורק אחרי להגיב

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X