עבודת צוות

סיכום שיעור 2

Vn20012001

Vn20012001

פרטי הסיכום

קורס: עבודת צוות

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

 1.  מודעות עצמית – תשומת לב של האדם למצביו הפנימיים. במצב זה האדם צופה באופן מודע על חוויותיו בעת התרחשותן  וחוקר אותן באופן נייטרלי.
  מודעות עצמית כוללת:

  • זיהוי דפוסי התנהגות / ניהול אוטומטיים והשלכותיהם על סביבתנו.
  • מודעות לתחומי העיוורון שלנו וצמצומם על ידי שאלת שאלות, איסוף מידע ועוד…
  • מודעות למצבים בהם אנחנו מובילים את האחר ולמצבים בהם אנחנו מובלים על ידי אחרים, מודעות לסגנון ניהול והובלה – האם מובילים תוך הקטנת האחר? האם מובילים תוך העצמת האחר תוך שיתוף ומתן אפשרות בחירה, שליטה במצב, אחריות אישית?
  • האם מבטאים סגנון פרואקטיבי (לוקח אחריות, יוזם, בוחר, מנהל סיטואציה) או ריאקטיבי (מגיב, מנוהל על ידי אחרים) בחשיבה / עשייה / התנהלות כוללת?

  ניהול רגשות – זוהי היכולת לחוות ולהביע את הרגש שעולה במינון הנכון ובמשך הזמן המתאים לנסיבות. אין הכוונה לדכא את הרגש כי אם לנהל אותו באמצעות המודעות לו. כאשר אנו לא מנהלים רגשות, הרגשות מנהלים את חיינו או במילים אחרות המצב מנהל אותנו. יכולת ניהול הרגשות נבנית על מודעות עצמית ומאפשרת לראות כשלון או משבר כמנוף להצלחה.

   התבוננות שלנו על  עצמנו גם בתוך מערכות של רגשות סוערים.זיהוי החזקות והחולשות שלנו.זיהוי דפוסי מחשבותינו, גישה מובילה (שלילית / ביקורתית או חיובית ופתוחה).זיהוי הקיבעונות והחסמים המעכבים אותנו (במבחן התוצאה).זיהוי הנחות היסוד המהוות בסיס להחלטות / תגובות / מסקנות.

תיאום ציפיות ככלי ניהולי
תיאום ציפיות הינו כלי ניהולי בסיסי המאפשר הובלה מקצועית ועניינית של אנשים / תחום אחריות / תהליך / פרויקט.באמצעות תיאום ציפיות אנחנו מצמצמים תחומי עיוורון שלנו ושל סביבתנו, משתפים את הסביבה בתהליך / אילוצים ולמעשה הופכים את האנשים הסובבים אותנו לשותפים בתהליך.
תיאום ציפיות ברור עוזר במניעת שאלות, התנגדויות, פערים ו”כאבי בטן” מיותרים.
תיאום ציפיות כולל:מטרות, תוצאות רצויות, תוצרים רצויים?
תהליך – מה הולכים לעשות על מנת לקדם את המטרות או על מנת לגשר על הפערים לקידום המטרות?
זמן – מסגרת זמן לביצוע עבודה?
מעקב – זמנים ודרכי מעקב?

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X