עבודת צוות

סיכום שיעור 2

SHAKED ELAZARI

SHAKED ELAZARI

פרטי הסיכום

קורס: עבודת צוות

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

בשיעור עם עדה יעקובוביץ למדנו היום על אינטליגנציה רגשית. חייבת לציין שהיה שיעור מאוד מעניין! עדה מרצה מקסימה ומעניינת.

הנושא המרכזי היה אינטליגנציה רגשית ככלי לעבודת צוות אינטליגנציה רגשית  זה משהו שאפשר לשפר עם עובדים עליו. דיברנו על אינטליגנציה תוך אישית ובין אישית.

האינטליגנציה הרגשית היא שילוב בין רגש והגיון ע”י מודעות עצמית. דיברנו על פיתוח האינטליגנציה הרגשית ב5 נדבכים. מודעות עצמית, ניהול רגשי, גיוס מוטיבציה לפעולה, אינטליגנציה בין אישית (אמפתיה וכישורים חברתיים) .

  1. מודעות עצמית- תשומת לב של האדם למצביו הפנימיים. במצב זה האדם צופה באופן מודע על חוויותיו בעת ההתרחשות וחוקר אותן. מודעות עצמית כוללת : זיהוי חוזקות וחולשות, התבוננות שלנו על עצמנו, מודעות לתחומי עיוורון שלנו ועוד. עשינו בכיתה תרגיל של כתיבת השם ביד ימין וביד שמאל.
  2. ניהול רגשות- היכולת לחוות ולהביע את הרגש שעולה במינון הנכון ובמשך הזמן המתאים לנסיבות. למדנו על מודל אפר”ת שהוא כלי לניהול רגשות. א- אירוע חיצוני, פ- פרשנות, ר-רגש המתעורר כתוצאה ממחשבה. ת-תגובה בעקבות הרגש. דיברנו על דרכים לשנות את התגובה , באמצעות שינוי פרשנות משנים את התגובה.
  3. גיוס מוטיבציה לפעולה – שורש המילה מלשון MOVER שפירושו לנוע. גיוס מוטיבציה כולל: הצבת מטרות ויעדים למימוש המטרות, יכולת להתנגד לדחפים, להמשיך לנוע למרות הפחדים והחסמים, גיוס אנרגיה לפיתוח אישי ע”י ביטוי חזקות לצד שיפור חולשות.
  4. אמפתיה- היכולת להבין את האחר, את האילוצים בהם האחר נתון, את רגשותיו וקשייו. זה בסיס לפיתוח כישורים חברתיים בחיוניים להצלחתנו.
  5. כישורים חברתיים- מיומנות אשר מאפשרת אקטיביות בקשרים עם הזולת ונגזרת מהיכולת להבין את הזולת ולהכיר ברגשותיו. אמפתיה זה הבסיס לפיתוח קשרים חברתיים.
  6. כישורים חברתיים נעשים באמצעות: יצירת אמון, אסרטיביות, הקשבה, גיוס מוטיבציה לפעולה, השפעה, יצירת קשרים חברתיים.
  7. דיברנו על ההבדל מול פרוקטיביות לראקטיביות.
  8. עשינו מספר תרגילים ודיונים בכיתה, בעיקר בנושא רגש.

 

 

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X