עבודת צוות

סיכום שיעור 3

nati.sadn

nati.sadn

פרטי הסיכום

קורס: עבודת צוות

מספר השיעור: 3

סיכום השיעור

סגנונות ניהול ישיבת צוות:

הביצועיסט – משימתי, מעשי ופרקטי, שם דגש על התוכן, פחות על ‘איך זה נראה’. מסתער על משימות, עובד מסור ומשקיע, נמצא שעות רבות בעבודה, ‘סוס עבודה’. כל הזמן עסוק, נוטה לבצע הכל בעצמו ולא מאציל סמכויות; חושב לטווח הקצר ומתפקד היטב במצבי לחץ.

 

הבירוקרט – בעל סגנון עבודה לינארי, תכליתי ומסודר. חשוב לו לעבוד באופן שיטתי. איטי, מחושב, שמרני. עסוק בבקרה ופיקוח, אוהב שיש “שקט” במשרד, משתדל לעקוב ולקיים החלטות קיימות. בדרגים הגבוהים הוא עשוי לשמש כסמנכ”ל הכספים או האחראי על ארגון השיטות.

כיצד ניתן ליצור את המודל הניהולי המושלם?

שילוב של אנשי צוות השונים בסגנונות הניהול שלהם עלול ליצור קונפליקטים וחיכוכים, אך כאשר ישנה נכונות ופתיחות ללמידה, ניתן ליצור שילוב יעיל בין סגנונות ניהול. הסינרגיה בין חברי הצוות השונים תלויה בהבנה ובקבלת השוני וביצירת אינטרסים משותפים.

מודל אדיג’ס מאפשר לך לזהות את הסגנון האישי שלך ומתוך כך לזהות את החוסרים אשר כדאי להשלים במסגרת הצוות שלך.

המודל נותן כלים יקרי ערך להבין טוב יותר כיצד מתקשרים אנשי הצוות שלך, מנהליך והעובדים תחתיך ובכך לקדם מולם תקשורת אפקטיבית יותר.

אחת הבעיות המרכזיות בהנעת צוותים, היא, שהצוות לא מבין מהן מטרותיו, ולאן הוא צריך להגיע. מכאן הדרך קצרה מאוד לפירוק “החבילה” וליצירת אווירה של “כל איש לדרכו”.

לכן, לאחר שמנהל הצוות הגדיר את מטרותיו, עליו לוודא שכל חברי הצוות מודעים למטרות אלו, מבינים אותם וברור להם כיצד לממש אותן.

כמובן, שלאחר הגדרת מטרות הצוות, כחלק מניהול שוטף, יש להגדיר משימות פרטניות לכל אחד מחברי הצוות, ע”פ כישוריו ותפקידו. גם המשימות המחולקות צריכות להיות ברורות, ניתנות למדידה, עומדות בקנה אחד עם מטרות הצוות, ברות השגה, ולא פחות חשוב- יש לכל אחת מהן אחראי ביצוע.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X