עבודת צוות

סיכום שיעור 13

amani

amani

פרטי הסיכום

קורס: עבודת צוות

מספר השיעור: 13

סיכום השיעור

עבודת צוות – שיעור 13– 24.03.2021

שיעור אחרון עשינו חזרה כללית על נושאים שנלמדו בקורס כמו ניהול נכון של הזמן בעבודה, תהליכי קבלת החלטות, על הלכידות הצוותית והקבוצתית ועל התרבות הארגונית.

האדם הפרואקטיבי תמיד חושב איך אפשר לעשות את הדברים יותר טוב  ללא קשר עד כמה הוא עסוק. הוא מחפש את הלמידה החדשה תמיד רוצה לדעת יותר. הוא יוזם חשיבה, נכנס למנהל עם עיניים בורקות. אלה אנשים שהם צומחים לרוב לא נמצאים בשירות ציבורי. מתמקד בעתיד ולא במה שקורה עוד 5 דקות. הוא מתכנן מראש את הפעילות שלו. מכיר ופועל לפי הערכים שלו. הפרואקטיבי מחפש איפה החשיבות החברתית למה שאני עושה. מכין תוכנית עבודה שלו מראש לפי חשיבות הנושא, מנהל את הזמן שלו לפי חשיבות הנושאים. מקצה זמן לכל דבר אתה מכין את עצמך אתה בשליטה. מרגיש שהוא שולט על החיים שלו. זה גורם לו ביטחון עצמי. זה לא הנסיבות מושכים אותו למטה. אתה שולט בדברים ולא הם שולטים בך, וזה יוביל להצלחה. אתה צומח דרך הצלחות. ככל שהפרואקטיבי נתקל בקשיים הוא יותר מתחזק. הוא מתערב וקובע את העתיד, התוצאה הסופית לא משנה לו מה שחשוב זה התהליך. לא הצלחנו הפעם נצליח בפעם הבאה העיקר שלמדנו.

האדם הריאקטיבי תמיד ימצא למה לא צריך להתפתח וללמוד. צריך לעמוד בלו”ז. פועל מתוך רגשות. אין עניין של ערך זה עניין של זמן. התנהלות שלו נקבעת ביומנים של אחרים. הוא עובד בקצב של האחרים וביומן שלהם. הוא כל הזמן בלחץ מאיפה המכה תבוא. מתמקד בקשיים צפויים ומחפש אשמים. הוא דחיין, מפחד להשקיע מאמצים ופוחד מהכישלון לא מאמין ביכולות שלו. לא הולך למכרזים ואומר הכל מכור אין סיכוי. יתבסס על למה זה קרה לי? מי אשם. הבכיינות של הריאקטיבי אכלו לי שתו לי זה הכל חוץ מאני. אי לקיחת אחריות, כולם אשמים. חוסר אימון ביכולת עצמית חוסר אונים.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X