עדכונים טכנולוגים

סיכום שיעור 11

hagit kafri

hagit kafri

פרטי הסיכום

קורס: עדכונים טכנולוגים

מספר השיעור: 11

סיכום השיעור

חגית כפרי 34182493

תקשורת סלולארית כיצד היא משפיעה על תפעול ותפקוד הארגון

טכנולוגית תקשורת שניתן להפעיל שימוש בטלפון סלולרי או טלפון אלחוטי ולשדר הודעות , בטכנולגיה המתבססת על פרישת תחנות בסיס סלולריות במרחב , המילה הסלולרי זה תא cell שבכל תא כזה יש תחום של תדרים המאפשרים לנהל מספר שיחות בו זמנית. בחוקי מדינת ישראל קרויה התקשורת הסלולארית בשם תקשורת תאית או שירותי רט”ן , המכשיר הטלפון קרוי רט”ן -רדיו טלפון נייד.

דור ה-0 מערכות לא סלולריות המערכת הרטאשונה אלחוטית היו צבאיות – מכשירי קשר במערכת הזאת התקשורת הייתה על ערוץ מסויים

דור G 1 מערכות אנלוגיות הדיבור הועבר ברשת בצורה אנלוגית ללא המרה לאות ספרתי . בשנות ה-80 והיה ניתן רק לבצע שיחות

דור 2 G מערכות דיגטליות הדיור מקודד דיבור לאות ספרתי, שיטות האפנון היא ספרתית שמותאמת לאופי הערוץ , לכל משתמש תדר משלו אשר נעשה בו שימוש מתוחכם בגישה לספקטור. ויכולת של כמה משתמשים חולקים ביניהם ספקטרום התדרים בו זמנית.בשנות ה-90 קיבלנו את הדור ה2 של הרשתות שהפכו מאנלוגיות לדיגיטליות שהיה ניתן להצפין שיחות ולהעביר הודעות אומנם הקצב היה איטי בהתחלה וזה השתפר , בנוסף הטכנולוגיה התפתחה לשירותים כמו שיחות וועידה דרך הנייד , שיחה ממתינה נדידת נתונים.

דור 3 התקדמו עם המכשירים דיגיטליים סלולריים מהדור ה2 והמעילים והחברות היה להם רווח גדול ובאמצע שנת 2004 היה בעולם יותר ממליארד מנויים . ויותר מטלפון אחד לאדם

דור 4 התקשורת מבוצעת באמצעות הפרוטוקל , IP ובקצבים מהירים יותר , עשור לאחר הדור ה3 בשנת 2008 הרשתות הסלולריות קפצו בעוד מדרגה קצב העברת המידע גבוה בהרבה וגישה נוחה ופשוטה של הטלפונים החכמים והאפליקציות והאינטרנט

עכשיו עם כניסת העשור השלישי של המאה ה21 העולם התחיל להשתמש בדור 5 של הרשתות הסלולאריות כשהתשתיות לשם כך הולכות ונפרשות במדינות שונות תומכי הטכנולוגיה החדשה מבטיחה לנו ערוצי קליטה גדולים , מהירות העברת הנתונים לטלפון שלנו , זמני המתנה קצרים, יכולת להתחבר להרבה מכשירים בו זמנית כל זה יעזור לנו לחבר את העולם לרשת האינטרנט  וכך נוכל להפוך עוד ועוד דברים בחיינו ל- “מוצרים חכמים”

 

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X