עריכה לשונית

סיכום שיעור 2

אוראל אזולאי

אוראל אזולאי

פרטי הסיכום

קורס: עריכה לשונית

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

מיומנות תקשורת בינאישית:

מרצה: מעיין אבישר שחם

תאריך שיעור: 28.4.21

חשיבה תבניתית: האדם בעל צורך בביטחון שליטה ובטיחות מחיקת הזכרונות מהעבר תוביל לאנרגיה של חדשנות המוח שלנו פועל לפי תבניות הבעיה היא שאנחנו עלולים להיות אנשים קשים ואטומים , עלולים לחטוא בחטא היוהרה ולא לראות את המציאות בצורה טובה ואז לא נוכל לקדם תהליכים כי אנחנו נעמוד במקום בגלל שאנחנו מסתכלים אחורה. אפשר להסתכל על העבר ככלי למידה ומהמקום שבו אני מסיק את התובנות אבל נוכח ברגע מהמקום הזה של בחירה והקשבה אני יוכל לראות את המציאות כפי שהיא ולהתקדם קדימה. רושם ראשוני-90% זה שפת גוף שמתוכם 45% הבעות פנים ו45% אינטונציה כשיש רושם ראשוני לא טוב יהיה לנו קשה מאוד לשנות את זה כי אנחנו מאוד שיפוטיים.

מקרה מבחן- חוסר תקשורת, מהי שיחת תיאום ציפיות? פיצוח והגדרת תפקיד-תחומי אחריות,הצבת יעדים,תעדוף משימות, איכויות- נקודות חוזקה/ חולשה. רקע על האנשים- למי לפנות במידת הצורך ,ממשקים פנימיים/ חיצוניים, מהי חלוקת העבודה, אופק קידומי,למידה- הדרכה/העשרה/ חניכה אישית. תהליכי בקרה ומשוב-פגישות אישיות,שיחות חודשיות/ חצי שנתיות/שנתיות.

מדיניות דלת פתוחה– מעלה את שביעות רצון העובד בעבודה , האם יש מישהו שרואה אותי? שאני יכול להתייעץ איתו?

משנים את השיח במקום מה חשוב למה חשוב: מעגל הזהב-איך? מה צריך לעשות ברמה האופרטיבית מה? על מה אנחנו מדברים מה העיקר ומה התפל מה המשימה / היעד. למה? למה אני עושה את מה שאני עושה .

נאום המעלית– עולים במעלית עם גורם חשוב שיכול לקדם את הדברים שאני רוצה צריך להכין סיכום קצר של חצי דקה עד 2 דק שמטרתו לייצר עניין בצד השני שירצה להיפגש איתנו שוב(סמול טוק) צריך לעשות הכנה ולהשתמש בארגז כלים מתאים להצלחת הנאום.

נאום מעלית מנצח-הצגה עצמית: שם מלא, תפקיד, ניסיון רלוונטי לנושא שרוצים לקדם,ניסיון כללי,משפט פתיחה פיקנטי. איך לייצר בנו עניין?מכנה משותף, הומור,חיוך, אסתטיקה,הופעה יצוגית,אנרגיה גבוהה, תשוקה. הצגת מידע: ממוקד במטרה-עיקר מול תפל,הבאת דוגמאות מהשטח, יצירת קשר עין, אינטונציה משכנעת ולא מונוטונית,שיח מאוד מזוקק לדבר תאכלס, להתאים את עצמנו לשפה של האדם.

ישיבת צוות בzoom– להעביר מסרים מהירים שיח קטן ואינטימי לוודא הבנה במהלך הישיבה, מניעת הפרעות טכניות( שאין בעיות רשת למשל) קבלת פידבקים( כפתור ריאקשיין) להגדיר גבולות-לסגור מיקרופונים למשל. תיאום ציפיות-לעשות הכנה מתאימה לשם מה הישיבה מתכנסת ומה אנחנו רוצים לקדם , חלוקה לתתי נושאים,זמן לשאלות . סיכום- חזרה על נושאים שעלו, צילום תמונה משותפת, פרוטוקול. Setting-מה צריך כדי שהישיבה באמת תוכל להתנהל בצורה אפקטיבית למשל מבחינת מספר המשתתפים(8 לכל היותר), לבוש- מראה ייצוגי פורמלי כאילו יצאתי לעבודה במשרד בדיקת כלים- סאונד,רעשי רקע , תאורה

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X