עריכה לשונית

סיכום שיעור 2

חלי זריהון

חלי זריהון

פרטי הסיכום

קורס: עריכה לשונית

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

עריכה לשונית מפגש 2 – 28/4/21

מיוניות תקשורת בינאישיות – הרצאת אורח מעיין

מה צריך לעשות כדי לעורר עניין  דוג’ לתרגיל לצייר מלבן ובתוך המלבן לסמן ריבוע צמד מספרים

צריך למתוח קו אחד שעובר דרך כל הצמדים, אסור לצאת מחוץ למלבן או לגעת במסגרת.

מטרת התרגיל בא להראות לנו בעצם שאנחנו בד”כ הולכים למקום המכור והנוח ואז אנחנו נתקעים

זאת אומרת נמצאים במצב של טייס אוטומטי.

חשיבה תבניתית – בני אדם בד”כ מתנהלים בצורה תבניתית, מסתמכים על סמך התבוננות בהווה ובערב ובעקבות כך אנחנו יכולים להגיע למצב שאנחנו נמצאם בתוך צורה תבניתית.

כדי להגיע ממקום של שמיעה והקשבה אמתית זה דורש מאתנו לשאול, להתעניין, להתבונן ולהיות מחוברים להגיע לשיח מנצח.

כאשר אנחנו עובדים עם אנשים זה מחייב אותנו להיות באנרגיה בפוקוס זה מצריך מאתנו להתאמץ לצאת מהקופסא להביא משהו חדש מרענן, יצירתיות וחדשנות מחייבת מנהיגות.

הקרנת סרטון רמטכ”ל מדבר – המביא דוגמאות לאנשים כמו אופרה ווינפרי, תומס אדיסון, צ’ארלי צ’פלין ועוד.. שנדחו ע”י רבים בדרך עד להצלחה, אנשים שהלכו כנגד הזרם, הסביבה, הלעג, וחוסר אמונה בהם, מדובר באנשים שמסתכלים על המציאות בצורה אחרת ורואים את הדברים אחרת  והסביבה בד”כ לא מאפשרת לחדשנים ולדעות שונות מהרגיל לפרוח ולצמוח.

דוג’ לתרגיל – כניסה לתפקיד חדש

מהי שיחת תיאום ציפיות?

פיצוח והגדרת התפקיד – תחומי אחריות בכל פרויקט, הצבת יעדים, תעדוף משימות, אלו חלקים בתפקיד ניתן להציע רעיונות ולהביא חדשנות? לדבר על האיכויות, הצלחות, נקודות חוזקה ומה הקשיים שאני צופה, רקע על האנשים ממשקים פנימיים וחיצוניים, למי לפנות במידת הצורך ובאיזה נושא, דרג ביחס למבנה ארגוני/מחלקתי, מה החלק של כל אחד מהאנשים במשימות? מה חלוקת העבודה? אופק קידומי? מה האפשרויות בתפקיד, השקעה בלמידה, הדרכות מקצועיות, חניכה אישית, תהליכי בקרה ונשוב, תכנית מעקב לעובד.

בכובע בינאישי – ליזום שיחות אישיות, לשתף דילמות, קשיים, רעיונות, סוגיות, פתרונות, לקיים פגישת המשך של העובד מול הצוות, מדיניות דלת פתוחה – האם יש משהו שרואה אותי, מה חשוב, מה צורת החשיבה.

ההחלטה את מי לבחור לתפקיד תתבסס לפי ההיסטוריה ניסיון העבר ובהתאם לדעת ולדייק את החיפוש המתאים.

כמועמד צריך לצאת מהגבולות ולהביא משהו חדש, יצירתי, לנסות להיות כמה שיותר אוטנטי. להבין שאנחנו נמצאים בתבנית ולבוא ולשנות לקחת אחריות למתוח גבולות.

כשאנחנו נמצאים בקבוצה באינטראקציה גם לנו יש אחריות להבין ולהיות פעילים לדעת להביא את עצמנו לסיטואציות ולהמציא את עצמנו מחדש בצורה מחשבתית וגמישות למקום שבו אנו נמצאים בו.

נאום מעלית מנצח – הצגה עצמית, שם פרטי, תפקיד, ניסיון רלוונטי, משפט פתיחה פיקנטי, איך לייצר בנו עניין, מכנה משותף, חיוך, הופעה ייצוגית, אנרגיה חיובית וגבוהה.

 

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X