שיפור התדמית

סיכום שיעור 4

bar handali

bar handali

פרטי הסיכום

קורס: שיפור התדמית

מספר השיעור: 4

סיכום השיעור

השיעור התחיל בסיפורו של המרצה דניאל אודות חייו האישיים לגבי מטרות ועקרונות בחיים. המשיך וסיפר על גירושיו לפני כ-20 שנה לאור אי התאמה במטרות העל והצבת יעדים של זוגתו לשעבר אך לצד זאת הסכימו לגבי המטרות של משפחתם המשותפת ומצאו דרך לחיבור דרך המשפחה שהקימו שבא לידי ביטוי במפגש שבועי.

מלכודת הנוחות- נשאלנו אודות סוג האנשים שאנו האם אנחנו ספגנים או נהנתנים. ובכן, התשובה שלי לכך היא שזה תלוי רבות בחינוך שקיבלנו מגיל קטן ומצב החברתי- משפחתי שבו אנו חיים, לדוג’: בויכוחים שנונים מאד על ההבדלים בין העדות שבארצנו, אני נוהג להתבדח על כך שהסיבה שיהודי מרוקו לא מסתדרים עם יהודי תימן בגלל השוני הקיצוני בסגנונות החיים שביניהם. התימני חיי כאילו אין לו בזמן שיש לו, לצד המרוקאי שחי כאילו יש לו בזמן שאין לו. התאוריה שלי היא שסגנון החיים של התימני יותר צנוע ופחות נהנתן, חושב על כל הוצאה, לא מתפאר בסגנון חיים מפואר, מתלבש ללבוש עממי וצנוע (ללא מותגים), לא מרבה להציג את “עושרו” ונכסיו. ולעומתו, המרוקאי מחפש להציג תמיד את עולמו ורוד, מתפאר בהישגיו החומריים, במקומות בילוי (מסעדות/ נופשים/ מועדונים), ברכבו וכו’. ולמעשה, דואג תמיד להציג את ה”שופוני” לסביבתו. זאת למרות כי לא בהכרח יכול המרוקאי להרשות לעצמו מבחינה כלכלית את חיי המותרות האלו ולרוב מסתבך בגלל אופי זה. שלבסוף, התימני מגיע לקברו עם יתרה בבנק והמרוקאי בחוב.

אציין כי תאוריה זו הינה דרך קלילה לתאר פערים חברתיים. לא ברור מהי הדרך הנכונה לחיות את חיינו… שהרי בסופו של דבר בני האדם לא עוזבים את העולם עם הנכסים/ החובות שצברו במהלך חייהם בכדור הארץ. אני מניח ששילוב מושכל של שני הגישות הינה הדרך הנכונה לחיות את חיינו. “תחיה את היום ותחשוב על המחר” הינו מושג שמלוה אותי רבות בקבלות החלטות ביום- יום. הרי אנו לא יודעים מה יקרה מחר ואם יהיה בכלל מחר. אבל למקרה שכן, כדאי להיערך לכךJ.

מעגל החיים- היכן אני נמצא במעגל החיים ולאיזה מצב אני רוצה להגיע:

הנאה ותחביבים- 9. רוצה שתהיה לי היכולת הפיזית והכלכלית וכן התמיכה מצד משפחתי להמשיך לעשות את מה שאני אוהב.

משפחה/ חברים- 8. רוצה להקיף את עצמי בחברים טובים יותר

סביבה פיזית- 9.

כסף- 7. אמצעי להשגת מטרות, מעוניין להגדיל את הוני אך אין בזה מעיד על אושרי

צמיחה אישית- 8

בריאות/ כושר 6. שואף לחיות באורח חיים יותר ספורטיבי ובריא

קריירה- 9

בני זוג/ אהבה- 10. נשוי טרי כך שאין לאן לשאוף.

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X