שיפור תדמית אישית

סיכום שיעור 5

meiravgordo

meiravgordo

פרטי הסיכום

קורס: שיפור תדמית אישית

מספר השיעור: 5

סיכום השיעור

בתחילת השיעור המרצה סקר לנו כיצד אנו מתמודדים בסביבה של כוח, התייחס למנהיג בקבוצה הזו ולהשפעות ההנהגה שלו על הקבוצה והחברה שסביבו. המרצה מנה מס’ נקודות שמהווים משאב לסוגי כוח שונים : זמן , מרחב, ידע לגיטימציה, קשרים, כסף – אלה אמצעים בעזרתם המנהיג מקדם עצמו.

בהמשך התייחס המרצה להבדלים בין המושגים עוצמה וכוח. עוצמה-מגיעה מתוך מומחיות ורמת המקצועיות שלי לנושאים מסוימים .תכונות אלה מאפשרות לי ליצור קשרים עם אנשים לסייע להם. כוח לעומת זה מתקשר למשהו פיסי יותר, לחץ שמופעל עלינו ע”י גורם מסוים שמבקש תמיכה שלנו בו.

בשיעור נערכה אבחנה גם בין פוליטיקאי לאיש מקצוע. כל אחד מהם פועל מתוך אינטרסים ושיקולים שונים לחלוטין האחד מהשני, דרכי הפעולה שלהם שונות , קהל היעד שלהם אחר , המוטיבציה או הגורם שמניע אותם שונה. כך למשל פוליטיקאי יבקש ליצור קשרים עם בעלי הון ,אנשים עם כוח ועצמה כשהמטרה שלו בסופו של דבר היא להגדיל את ציבור בוחריו , בעוד איש המקצוע יבקש לשרת את כולם, לתת מענה לציבור שסביבו ללא אינטרס מסתתר . המטרות שלהם שונות וגם הדרכים להשיג את המטרה ,כך למשל אם פוליטיקאי מבקש להשיג את המטרה במהירות, איש המקצוע יגיע למטרה לאחר תהליך ארוך , תוך שיתוף האנשים שמולו, דרכי הפעולה שלו אורכות יותר זמן.

הסיום הסתיים בנושא הקשבה פעילה . המרצה מנה חמישה אלמנטים המסייעים לנו בהקשבה מול האדם שמולנו : שיקוף ,בדיקת הבנה, מנגנון רגשי, שפת גוף, היפתחות. יש פעמים בהם האדם שמולנו מבקש רק לשתף אותנו , לפרוק את שעל ליבו ולא באמת לקבל עצה. ואנו נדרשים לזהות את הצורך באותו רגע ולפעול בהתאם: להקשיב לו , או לסייע לו בכך שנשאל שאלות שיסייעו לו להתבונן על הסיטואציה שהוא עובר מבחוץ כלפי פנים.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X