שיפור תדמית אישית

סיכום שיעור 1

Davaka Tesfaun

Davaka Tesfaun

פרטי הסיכום

קורס: שיפור תדמית אישית

מספר השיעור: 1

סיכום השיעור

בס”ד                                 15/03/2021

 

#אינטליגנציה אישית:

סוגי אינטליגנציות:

קוגניטיבית- התפתחות קוגנטיבית:

מידת ההכרה היא היכולת של האדם לחשוב, ולהעמיק כצה שיותר בעצמו ולדעת לפתור בעיות ביחד עם השנים בגיל.

שלבי ההתפתחות נקבעים ע”י התורשה משפחתית ועל השפעת הסביבה. אשר כוללת יחד עם זאת את תנאי ההתפתחות והגירויים עד גיל ההתבגרות של הילד.

אינטליגנציה “מרובות”:

אינטלגנציה מרובות היא בעצם גישה מחודשת להמשגה והערכה שך האינטליגציות האנושיות של האדם.

עפ”י הגישה הזו ניתן, לתאר כל אדם ע”י שבעה אופיינים שונים בכדי לעבד מידע.כאשר אנשים מובדלים זה מזה בפרופיל שאיתו אדם מציג את עצמו,הטווח של האינטלגציה האנושית מוערכת בצורה הטובה באמצעות הקשר.

אינטליגנציה מילולית-לשונית: 

אדם שקיבל את האינטליגנציה מילולית זוכה להבין ולהרגיש את כוחם של המילים והמשפטים. אדם כזה יודע להשתמש שהחלט בדיוק ובעומק של השפה בצורה טובה. בד”כ אנשים כאלה יודעים לשכנע טוב, וגם כן הסברים חדים וישירים ויודעים בהחלט לכתוב טוב.

אינטלנגנציה לוגית-מתמטית: 

אנשים אלו יודעים לנתח ולהבין מערכת פשוטה ואינה מורכבת. מיישמים עקרונות מחשבתיים ובדר”כ ידעו להעריך מחקרים מדעיים

אינטליגנציה מרחבית: 

בני אדם המשתמשים בשטח בחוכמה השרוייה בהם מצליחים להתמצא גם ברגעים שבו יהיו במקומות ללא שום כיוון וללא שום הכרות עם השטח.

יודעים לנווט את דרכם, לדמיין חלקים ולדעת להרכיב זאת בתוך דמיונם מבלי לראות במציאות.

אינטליגנציה מוזיקלית: 

יודעים לזהות צלילים במנגינה מדויקת וגם על הדרך יודעים לשחזר גם אחרי. מזהים צורות מוזיקליות ומייצרים מוזיקה. מביעים את עצמם בשימוש שירים ומנגינות.

אינטליגנציה גופנית-תנועתית: 

אנשים שנותנים לזרם הגופני להשתמש בגוף שלהם בצורה טובה, ומעבירים מסרים באמצעות בתנועות ושפת גוף. מזהים איך אדם אחר מרגיש ע”י שפת גוף מסויימת, ומטפלים בעצמם בעקבות פעולות גופניות.

אינטליגנציה תוך-אישית: 

אנשים אינטלגנטיים כלפי פנים, כלומר יודעים להבין בצורה טובה את מה שהם קורה אצלם בעמקי המחשבה והנפש שלהם. מבחינים את המצב הפנימי ולהשתמש בו כדי לעצב את ההתנהגות, החלטות, וכוונות שלהם בצורה הכי יעילה שלהם. חזקים בעצמם ומודעים בצדדים החזקים והפחות טובים, ומבחינים מתי כדאי להם להשתמש בכל אחד מהם.

אינטליגנציה בין-אישית: 

אלה שידעו להבין מה אנשים אחרים באמת מרגישים ומה בעצם יכול להיות המניעים לרגשות האלו. מבחינים ברגשות של אחרים ויודעים איך להתנהל ולהתייחס בצורה לא רעה ורגישים לסובבים שלהם.

אינטליגנציה של הטבע: 

מזהים מה מותר ומה אסור לאכול בטבע, ומתי יורד גשם ומה ההתמודדות לכך. יודעים לזהות סימנים מימה שהטבע מעניק, ולהנהות ולהשתמש בהם בצורה הגיוניות וחכמה לו ולשאר המטיילים.

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X