שיפור תדמית אישית

סיכום שיעור 1

zaika

zaika

פרטי הסיכום

קורס: שיפור תדמית אישית

מספר השיעור: 1

סיכום השיעור

סיכום שיעור ראשון

שיעור ראשון -9.3.21  יום שלישי 17.00- 20.20

סיכום מאת: זאיקה אינס  ת.ז.310155163

טל: 0506214816

מייל:  [email protected]

[email protected]

 

במשך שנים, הייה נהוג למדוד אינטליגנציה דרך אחוזי אי-קיו . כך בדקו יכולת של אדם לפטור סוגיות מתמטיות ויכולת שלו להביאה את עצמו דרך הדיבור.

במשך השנים, זה היה קריטריון החשוב ביותר שדרכו בחנו ובכרו אנשים לתפקידי מפתח- לתפקידי ניהול .

בתחילת שנות 80 פסיכולוג גארנר ערך מחקר על אינטליגנציה של בני אדם וסוגי אינטליגנציה. הוא טען, שיש יותר מאינטליגנציה אחד. לא ניתן למדוד יכולות וקישרונות של בן אדם רק על סמך האם הוא יוגעה לדבר או האם הוא יודעה טוב מאוד חשבון או שפה,.  גארנר, עם הצוות שלו הגיעו למסכנה שיש כמה סוגים של אינטליגנציה וניתן למיין אנשים לפי סוגי אינטליגנציה שונים. לפי סוגים שאינטליגנציה זו או אחרת דומיננטית אצל אנשים אלו.

סוגי אינטליגנציה דומיננטית  מאוד משפיעה על בחירת עולמות מקצועיים של בני אדם

 

  1. אינטליגניה  מילולית לשונית: אנשים יודעים להשתמש בשפה רהוטה, שולטים בטכניקה של שכנועה ויכולת משה ומתן, אנשים אלו בדרך כלל”: סופקים, עיתונאים,אנשי מכירות ושיווק.

 

  1. אינטליגנציה מספרית  אנשים עם יכולות מתמטיים גבוהים מאוד –איפשר להגיד שאנשים אלו מרגישים מספרים .  אבל לפעמים אצל אנשים אלו יש קושי מסוים מפחיה חברתית. תחומי העיסוק שלהם זה: כלכלה, ראיית חשבון, היטק,

 

  1. אינטליגנציה מרחבית: בני אדם שיודעים טוב מאוד להמצאה  במרחבים , ביערות, בטבע, תחומי עיסוק שלהם קשורים בדרך כלל קשור לתכונה זו.
  2. אינטליגנציה מוסיקלית  –  לאנשים אלו יש חוש שמיעה מוסיקלי טיב מאוד עד מצוין. נכון שניתן גם ברגיל לפתח את חוש השמיעה אבל יש אנשים שנולדים עם זה וזה מאוד מורגש כבר בגיל הצעיר.
  3. אינטליגנציה גופנית תנועתית – תנועה זה חלק מהם, זה תענוג של החיים שלהם . יש להם יכולת מצוינת בכל מה שקשור לתנועה .
  4. אינטליגנציה תוך אישית– אדם יכול להיות מודעה טוב מאוד לרגשות שלו לרגשות של עצמו . זה מודעות עצמית . אומרים שיש לאדם זה מודעות אישית גבוה מאוד – אני ערים למצב בו הם נמצאים. אנשים אלו קודם כל מסתכלים ויודעים להסתכל לתוך עצמם . אם אנו יודעים טוב מאוד להכיר את עצמינו אז אנו יכולים טוב יותר להכיר אנשים אחרים.
  5. אינטליגנציה בין אישית – יכולת של אדם להתבונן בתוך ” אחר” וללמוד על אחר מתוך התבוננות . אנשים עם אינטליגנציה בין אישית  יכולים  לקראו אנשים ולהכין אותם , לדבר עם האחר בצורה כזו שאחר יכול להיפתח . תחומי עיסוק של אנשים עם אינטליגנציה בין אישית גבוהה זה – מינהלים, פוליטיקאים, מורים, עובדים סוציאליים, . אנשים אלו יודעים להתקשר טוב מאוד עם אנשים אחרים.
  6. אינטליגנציה של הטבע – אני מחבר את עצמי לטבע . טבע זה מקור של ההשראה בשבילי , היא נותנת לי אנרגיה, אנשים עם סוג אינטליגנציה זו עוסקים בדרך כלל החקלאות , עם בעלי חיים.

 

  מודעות עצמית

מה זה המוסג מודעות עצמית? זה יכולת שלנו לזהות בתוך תוכנו מה שמקדם אותנו ומה שמעקב אותנו. זה יכולת שלנו להיות ישרים עם עצמינו , לזהות חלקים חזקים וחלקים חלשים של עצמינו, זה תהליך התפתחותית אישית שלנו. זה תהליך ניהול סיכונים וסיכונים אישיים במודעות מלאה ומתוך ידיעה שיש לנו יכולת פנימית להתמודד עם מצבים אלו  . זה יכולת להיסתכל לסיכון בעיניים .

מודעות  עצמית- זה יכולת שלנו להכיר את עצמינו למה אנו מסוגלים .

 

ניהול רגשות

 

זה יכולת לפקח על רגשות שלנו – איך אנו רוצים להרגיש , מה צריך לעשות כדי להחליף הרגשה זכו בהרגשה אחרת. יכולת לשלוט בתגובות שלנו. ולא לתת לתגובות להתפרץ.

 

אמפתיה

זה יכולת שלנו לזהות רגשות של האחר ולהבין אותם.

 

צורך בהערכה

 

צורך אינטלקטואלי

יכולת שלנו לדעת, ללמוד, להכיר להבין את הדברים וגם יכולת לקלוט –ולהבין. הרבה פעמים בתקשורת בין אישית , שאלה שנשאלת  היא , מי האחראי שהמסר יועבר בצורה מובנת וברורה. ?  בהחלט יש אחריות של מי שמסביר , משמעביר את המסר, אבלך גם זה שמקבל את המסר  צריך שיהי לו יכולת לקלוט לפעמים לקראו בין השורות . לקלוט- זה יכולת לא רק לשמוע באוזניים אלה גם יכולת לפרש נכון מילים שנאמרו .

 

צורך באסתטיקה

זה יכולת וצורך של בן אדם בניקיון חיצוני( נקיון בסביבה) וניקיון פנימי- ניקיון  מחשבתי. צורך בלראות את היופי שמסביבנו- יופי של אנשים, של טבע של אומנות.

 

צורך במימוש עצמי

זה בין הצרכים החשובים שיש לבן אדם . בכל אחד מאתנו יש משהוא שהוא הצד החזק שלנו. בכל אחד יש רצון להגיע למצב שבו אנו יכולים לבטא את עצמו, להרגיש שאני נמצאה במקום הנכון. הרבה פעמים יש מקרים שאנשים מבתרים על מימוש עצמי כי יש פחד פנימי. אבל הרבה פעמים רצון למימוש עצמי הוא חסר גבולו – צריך רק להתנתק מהפחד. .

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X