תדמי אישית

סיכום שיעור 5

tovi yadid

tovi yadid

פרטי הסיכום

קורס: תדמי אישית

מספר השיעור: 5

סיכום השיעור

טובי ידיד 059293928

שיעור 5

פיתוח העצמה אישית

ערכה עצמית נמוכה

אנחנו נוטעים לבקר את עצמנו ולא לחשוב שאנחנו טובים, פחות מאמנים שנגשים את עצמנו ,מתייחסים לאחרים פחות לרצונות שלנו .יש לנו ציפיות קטנות.

ביטחון עצמי נמוך, קשה לקבל מחמאות מאחרים ,אנחנו קשים עם עצמנו, לא סומכים על השיפוט שלנו. אנחנו מסתכלים  במראה ורואים חוסר שלמות. שהגוף שלנו חולה אז אנחנו חסרי אנרגיה וחסרי רגישות.

 

שבע הזכויות:

 

זכות ראשונה – לקבל, זכות שנייה – להרגיש, זכות שלישית – זכות לפעול, זכות רביעית – הזכות לאהוב ולהיות אהוב, הזכות החמישית – הזכות לומר, הזכות השישית – הזכות לראות, הזכות השביעית – הזכות לדעת.

 

 

סקרן ואופטימי

 

מידת הערכה העצמית היא מה שאנחנו חשים על עצמנו כשהכול לא בסדר “מתמוטט”.

עמודי היסוד של העצמה האישית

מידת המודעות- להביט על המציאות, מידת הקבלה העצמית – לא לנהל יחסי יריבות עם עצמי ,מידת התכליתיות- ההצלחה המטרה מודעת, יצרנות תפוקות.

מידת האחריות העצמית – להפסיק להאשים, מידת אסרטיביות, מידת היושרה.

 

 

ביטחון ופחד

 

לצחוק – פירוש לקחת סיכון שמא אראה טיפש, להציב את דעותיך ומחשבות בפני אנשים – זה לקחת סיכון , לחשוף רגשות – הוא להסתכן במעורבות רגשית, לאהוב – לקחת סיכון אולי לא יאהבו אותי בחזרה.

מסע הגילוי העצמי אינו כרוך במציאת נופים חדשים אלא ברכישת נקודות מבט חדשה.

 

 

 

חשיבה חיובית – בחשיבה חיובית אנחנו מרגישים יותר טוב זה נותן לנו כוחות, יכולת לראות הפכים, יכולת להפוך לחיסרון, חשיבה הבוחרת – לראות את הזדמנות , לראות את המסוגלות, לראות את הקושי. אנחנו מושכים יותר אנשים אלנו .

 

חשיבה שלילית – חשיבה משווה, חשיבה ביקורתית, קובנית ומפחידה,

חקירת למה, המחשבה התמימה יהיה בסדר נסתדר.

 

.

 

 

 

 

 

 

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X