תכנון ובקרת פרויקטים

סיכום שיעור 15

yuvalamsalem

yuvalamsalem

פרטי הסיכום

קורס: תכנון ובקרת פרויקטים

מספר השיעור: 15

סיכום השיעור

1.תמ”א 38 הינה תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה, היא אוסף של תקנות שתפקידן העיקרי הוא טיפול בסיכונים הנובעים מרעידות אדמה. התוכנית הוכנה ביוזמת המועצה הארצית לתכנון ולבניה, על ידי צוות גדול של מתכננים ויועצים.
2. הרעיון שמאחורי תמ”א 38 לא דרש השקעה כספית מצד המדינה או הדיירים: קבלני בניין יחזקו מבנים, יוסיפו ממ”דים, מעליות ומרפסות לטובת הדיירים, וזאת תמורת אישור לבנות בבניין דירות נוספות אותן יוכלו למכור. רעיון מעולה ממנו כולם מרוויחים – הקבלן שמקבל זכויות בנייה, הדיירים שמקבלים חינם מיגון נגד רעידות אדמה והשבחה של הנכס שלהם, והמדינה שאינה צריכה לממן  מיגון של תושביה.

3.הערת אזהרה יכולה ללבוש שתי צורות: הערת אזהרה בטאבו לבצע עסקה שמעידה על כך שבעל הנכס התחייב לבצע עסקה במקרקעין או הערת אזהרה בטאבו לא לבצע עסקה שמעידה על כך שבעל הנכס התחייב לא לבצע עסקה במקרקעין. הערות אזהרה שרושמים בנקים, הינן לרוב למטרות עיקולים אם בעל הנכס לא החזיר חוב לבנק וכדומה. הערת אזהרה משמשת הן את בעל הנכס כדי להציג בפני העולם אילו עסקאות הוא מחויב לבצע או לא לבצע והן את העולם להביט בכל נכס ולראות מה מצבו. הערות אזהרה הינן גלויות בטאבו וכל אחד יכול לראותן. רישום הערת אזהרה לצורך משכנתא בהקשר של משכנתא, הערת אזהרה הינה כלי שמשמש לבנק ערבון לכך שהוא מלווה לכם סכום משמעותי לקניית דירה למשל. אם יש לכם דירה שאתם רוצים לרכוש, הבנק עשוי לבקש לרשום הערת אזהרה על הנכס בכדי לוודא שבעל הנכס לא ינסה למכור אותה לאדם אחר במקביל.

יובל אמסלם

301904280

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X