תכנון ובקרת פרויקטים

סיכום שיעור 9

yuvalamsalem

yuvalamsalem

פרטי הסיכום

קורס: תכנון ובקרת פרויקטים

מספר השיעור: 9

סיכום השיעור

1.כלים לניהול כספי פרויקט,הצלחת הפרויקט שאנו קובעים עוד לפני שנוצלה שעת עבודה אחת או שהמשאיות התחילו לנסוע לאתר או שהתחלנו לייצר אפילו את הדבר הכי קטן .

2.כבר בשלב תכנון התקציב לפרויקט, נקבעות מראש אבני הדרך, קנה המידה להצלחה, יעדי הפרויקט והיכולת לעמוד הן בלוח הזמנים והן ברווחיות.
תוכנה לניהול תקציב פרויקטלי מאפשרת למנהל הפרויקט לבצע תכנון מוקדם בכמה רבדים ולדאוג לכך שלא נהיה בהפסד חשוב מאוד לדעת שאנחנו קונים משהו ולא בעצם מפסידים כספים גם ע”י איחור במסירת המוצר וע”י כך להפוך את המאזן להפסד .

3. ראשית, באמצעות תוכנה לניהול תקציב, ניתן לתכנן את מהלך הפרויקט ואת הסעיפים התקציביים הרלוונטיים – הכנסות, הוצאות, קצב ההכנסות וגיבוש תוכנית עבודה מעשית – קביעת יעדים ומדדי ביצוע ניתן לבצע ע”י תוכנות האקסל ולהוציא משם איך תקצבנו ומה היה הביצוע בפועל ע”י גרף שנותן תמונה ברורה בין הפער הקיים בין הביצוע לתוכנית וחשוב מאוד לנהל תחשיב מזומנים שעוזר לנו לצלוח את הפרוייקט ברווחיות טובה .

4.בנוסף, באמצעות התוכנה נקבעים גם רכיבי המעקב שמאפשרים בקרה תקציבית וניהול הכספים במהלך הפרויקט.
תוכנה לניהול תקציב מאפשרת שיפור משמעותי בניהול של הפרויקט
בעוד שהתכנון התקציבי לפרויקט הוא רק תחזית,  ניהול תקציב בזמן אמת מאפשרת לוודא כי כל הפעולות מתנהלות לפי היעדים שהוגדרו.

5. בקרה תקציבית באמצעות תוכנה לניהול תקציב היא כלי ניהולי המאפשר תכנון יעיל של רכיבים כספיים ,לעקוב אחר שיעורי הרווחיות בפרויקט ,לתכנן את רמת הסיכונים הצפויים במהלך הפרויקט ,לקבל תמונה מלאה בזמן אמיתי לצורך שליטה על ההוצאות השונות ,לזהות מראש, חריגות ולתכנן מענה רלוונטי.

6. ניהול מעקב מזומנים ולדעת להשאיר כסף לבתלמים חזויים ולשבת ולעשות קובץ מתוכנן באקסל הביתי בוא נייצר את ההוצאות והכנסות שלנו כמשפחה ונבדוק האם אנחנו עומדים ביעדים ואיך ניתן לבוותר על דברים שהם אינם חיונים או פשוט למצוא עוד מקור הכנסת כסף למשפחה על מנת לצלוח את החשבון בצורה הטובה ביותר ללא חסרונות וחובות ומינוסים בנוסף יש צורך לקחת מקדם של בין 5 – 10 אחוז בלתי מתוכנן כל חודש כי תמיד קיים דבר כזה ויש צורך לצפות זאת מראש .

 

יובל אמסלם .

301904280.

 

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X