תלונות הציבור

סיכום שיעור 2

meravn

meravn

פרטי הסיכום

קורס: תלונות הציבור

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

מאפיינים ודרישות ממטפל בדרישות הציבור

האינטרקציה (הקשר) בין מקבל הקהל לקהל מצריכה ממקבל הקהל מודעות עצמית, הכוונה, מודעות לרגשות, להתנהגות ולאופן בו אנו משתקפים בעיני האחרים.

מודעות עשויה להשפיע על פעולותינו באופן שמועיל לנו. זאת ועוד, המודעות משפיעה על השרות אותו אנו נותנים וגם ביחד לעצמנו. הרגשות שלנו, החושים, הערכות שלנו, האופן בו אנו פועלים והכוונות המנתבות אותנו.

באמצעות למידה נדע כיצד לשלוט ברגשות ולהניע את עצמנו, כמו כן ניתן לשפר את יעילותה של האינטלגנציה הריגשית באמצעות פיתוח כישורי תקשורת טובים, מומחיות בין-אישית ויכולת הדרכה ריגשית.

מודעות עצמית היא מהותם של כל הכישורים הללו.

אינטלגנציה ריגשית יכולה להתחיל רק כאשר מידע ריגשי נכנס למערכת התפיסה האישית שלנו.

לדוגמא, היכולת שלי כאדם לשלוט בכעס דורשת ממני מודעות לגורמים שיעוררו בי את הכעס ולאופן בו כובש אותנו רגש זה מתחילה. היכולת שלנו כבני אדם לשלוט בעצמנו ברגעי כעס מסייעת לנו ללמוד ולצמצם את עוצמת הכעס ולהשתמש בו באופן הולם.

מודעות עצמית גבוהה מאפשרת לנו לא רק לפקח על עצמנו בהתנהגותנו אלא מאפשרת לנו ליצור איזולוציה (בידוד) של הרגש אותו אני נושא מסיטואציה אחרת אל מול המצב בו אני מצוי ברגע זה. כלומר אני נמצא בסיטואציה תוכן שלא רלוונטי למה שמתחולל בתוכי, להתרוקן מהחוויות שעברנו, ליצור אנרגיה חיובית אל מול הסיטואציה החדשה.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X