תקשורת בינאישית

סיכום שיעור 2

galina

galina

פרטי הסיכום

קורס: תקשורת בינאישית

מספר השיעור: 2

סיכום השיעור

מודלים בתקשורת הבינאישית. קיימים 3 סוגי מודלים.

1. מודלים ליניארים- סוג של תקשורת שהוא הליך חברתי שבא מתוך כוונה לרצות את מקבל המסר. מה מסיע בידינו כדי להשיג את המטרה? מה הגורמים שמשפיעים או מפריעים כדי להשיג את המטרה עפ”י לאסוול יש 5 מרכיבים.

2. מודל מעגלי- תהליך תקשורת דו סיטרי.  המוען והנמען מחליפים תפקידים ומקיימים ביניהם קשר של משוב.

3. מודל סימיוטי- הכוונה של המוסר המסר לצאת מיידי חובה והכוונה של המקבל לענות על פי הצפוי. למשל כאשר שואלים מה נישמע, מצפים לתשובה של הכל בסדר ולא לשמוע את כל הסיפור שיש לבן אדם לספר.

תקשורת המונית- יכולה להשפיע על התנהגות שלנו. יש לה השפעה במודע ובתי מודע . תקשורת משפיע על החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. אנשים שמעבירים את המסר יש להם כוונה להשפיע. המודעות שלנו, של מקבלי המסר משתנה לפעמים אנחנו מודעים יותר ולפעמים מודעים פחות, ההשפעה היא שונה והיא על דרך החיים שלנו, לרוב ההשפעה היא בתת מודע.

ראינו סרט ” כוכבים על פני האדמה”

ראינו סרטון על 5 טעויות גדולות בתקשורת הבינאישית: 1. בכל תקשורת בינאישית חייב שתהיה נוכחות שלך, להסתכל בעיניים ולהנהן עם הראש. 2. לא להתעסק בדבר אחר בזמן השיח. 3. הקשבה- להקשיב למה שמספרים לך ולא לספר סיפור על סיפור , ולא להראות שאתה יותר חכם,  לדבר בגובה העיניים. 4. ביקורת- לבקר על הדברים אבל דברים ענייניים לגופו של נושא ולא לגופו של אדם. 5. לא להתעלם מערכים ואמונות של אחר. לכל אדם יש זכות לחיות לפי הערכים שלו ולפי האמונות שלו ולנו אין זכות לבטל אותם.

תקשורת טובה היא תקשורת אפקטיבית, מכבדת.

עריכת הסיכום

iw עִבְרִית
X